Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 14 lipca 2023 r., sygn. I SA/Kr 457/23

|Sygn. akt I SA/Kr 457/23 | [pic] W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 14 lipca 2023 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Bogusław Wolas (spr.), Sędzia: WSA Waldemar Michaldo, Sędzia: WSA Waldemar Paweł Dąbek, Protokolant: st. sekr. sąd. Renata Trojnar, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 lipca 2023 roku, sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. w K., na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, z dnia 17 marca 2023 roku Nr 0114-KDIP2-1.4010.70.2023.2.KW, w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych, skargę oddala

Uzasadnienie

A. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (dalej jako: Skarżąca, Wnioskodawca, Strona, Spółka) wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej jako: Organ) z 17 marca 2023 roku w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych.

Z akt sprawy wynika, że 27 stycznia 2023 roku Skarżąca złożyła wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w przedmiocie realizacji przesłanek uprawniających do skorzystania z ulgi prowzrostowej (tzw. ulgi na ekspansję) ustanowionej na mocy art. 18eb ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Kolejno, Organ wezwał Skarżącą do uzupełnienia informacji o przedstawionym podatkowym stanie faktyczny. Skarżąca pismem z 6 marca 2023 roku uzupełnia przedstawiony stan faktyczny, poprzez odpowiedzi na wskazane przez Organ pytania.

Skarżąca pozostaje podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Skarżąca zajmuje się wytwarzaniem produktów kosmetycznych pod marką "A.", które następnie oferuje do sprzedaży hurtowej i detalicznej (zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym). Produkty kosmetyczne można zakupić na stronie internetowej prowadzonej przez Skarżącą jak i w sklepach (drogeriach) prowadzonych przez podmioty trzecie, które nabywają ww. towary od Skarżącej. W ramach swojej działalności Skarżąca zajmuje się zarówno produkcją rzeczy (wyrobów kosmetycznych wysokiej klasy, umieszczonych w ekologicznych opakowaniach), jak i ich sprzedażą (dystrybucją). Skarżąca wykonuje szereg niezbędnych zadań na etapie poprzedzającym produkcję, etapie produkcji oraz na etapie sprzedaży gotowego wyrobu, które dopiero łącznie składają się na wytworzenie określonego wyrobu kosmetycznego. Są to m.in.: opracowanie koncepcji na produkt, opracowanie składu ilościowego i jakościowego nowego produktu, opracowanie receptury produktu, sprzedawanie produktów kosmetycznych przez Skarżącą do klientów detalicznych (B2C) oraz hurtowych (B2B). Co istotne, Skarżąca nie wykonuje czynności związanych z wypełnieniem opakowań produktem, bowiem nie dysponuje ona parkiem maszynowym. Stąd też czynności te muszą zostać oddelegowane do zewnętrznego i wyspecjalizowanego podmiotu, który posiada odpowiednią infrastrukturę przemysłową z certyfikowanym systemem GMP.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00