Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 8 lutego 2023 r., sygn. I SA/Lu 605/22

Podatek dochodowy od osób fizycznych; Interpretacje podatkowe

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wiesława Achrymowicz Sędziowie WSA Monika Kazubińska-Kręcisz (sprawozdawca), WSA Andrzej Niezgoda Protokolant Starszy sekretarz sądowy Ewelina Piskorek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 lutego 2023 r. sprawy ze skargi B. N. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 2 września 2022 r. nr 0114-KDIP2-2.4011.483.2022.2.MŻA w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę.

Uzasadnienie

W zaskarżonej interpretacji indywidualnej z dnia 2 września 2022 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał, że stanowisko B. N. (wnioskodawcy, skarżącego) dotyczące przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.

Jak wynika z uzasadnienia zaskarżonego aktu, wnioskodawca we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wskazywał, że prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą – produkuje i sprzedaje czapki, szaliki, kocyki. W ofercie ma bogatą gamę czapek i szalików, a w ostatnich latach rozszerzył ofertę o kocyki dziecięce. Rozwija firmę, uwzględnia zmiany mody, opracowuje nowe wzory i kroje, dba o jakość i design. Produkcja nowych modeli jest złożona. W związku z wytworzeniem takiego modelu firma ponosi koszty zatrudnienia 4 pracowników: 2 projektantek i 2 programistów, którzy nieustannie pracują nad nowymi wzorami. Projektantki szkicują nowe modele, modyfikują je, śledzą zmieniającą się modę oraz szukają nowych dodatków, zaś programiści pracują nad zmianą projektu z wersji papierowej w formę programu komputerowego. Etapy tworzenia nowych produktów zostały szczegółowo opisane we wniosku. Pierwszym etapem jest wybór surowca, drugim – wybór i zaprojektowanie w programie [...] dodatków. Gotowy projekt w postaci rysunku przechodzi do dalszego etapu, którym jest tworzenie programu komputerowego na płaskie maszyny dziewiarskie. Każda zmiana rozmiaru lub podszycia wymaga modyfikacji programu. Kolejnym etapem jest wgranie programu do maszyny dziewiarskiej. Następnie dochodzi do próby wytworzenia wzoru i – po jego akceptacji – do zaprojektowania wariantów kolorystycznych i do produkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00