Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 7 lutego 2023 r., sygn. II SA/Kr 1327/22

Planowanie przestrzenne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magda Froncisz (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Mirosław Bator Sędzia WSA Jacek Bursa po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 7 lutego 2023 r. sprawy ze skargi K. M. na uchwałę Nr XLIX/442/2021 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 27 maja 2021 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta Tarnowa w rejonie ul. [...], linii kolejowej nr [...] T.-L. oraz drogi krajowej nr [...] oddala skargę.

Uzasadnienie

K. M. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na uchwałę Nr XLIX/442/2021 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 27 maja 2021 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta Tarnowa w rejonie ul. Tuchowskiej, linii kolejowej nr 96 Tarnów - Leluchów oraz drogi krajowej nr 94, zaskarżając ją w części, tj. w zakresie § 21 uchwały, dotyczącej działek nr [...] oraz [...] obr. [...] w Tarnowie.

Zaskarżonej uchwale zarzucił:

1) na podstawie art. 145 § 1 pkt 1 ppkt a) P.p.s.a., naruszenie przepisów prawa materialnego, które miało wpływ na wynik sprawy, a to:

a)art. 140 Kodeksu cywilnego, art. 31 ust. 3 i art. 64 ust. 3 Konstytucji RP poprzez nieuzasadnione ograniczenie prawa własności skarżącego do jego nieruchomości, a to działek o nr [...] oraz [...] położonych przy ul. R. w Tarnowie obr. [...] na skutek uchwalenia zaskarżonej Uchwały, na mocy której teren wymienionych działek przeznaczony został na tereny zieleni, przez co skarżący pozbawiony został możliwości dotychczasowego wykorzystania działki, a przede wszystkim jej zabudowy mimo, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa;

b)art. 1 ust. 2 pkt 7, art. 1 ust. 3 oraz art. 6 ust. 1 i 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, poprzez ich niezasadne niezastosowanie i zaakceptowanie niewspółmiernej ingerencji w prawo własności działek skarżącego i przekroczenie władztwa planistycznego;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00