Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA we Wrocławiu z dnia 2 września 2022 r., sygn. II SA/Wr 307/22

Odrzucenie skargi

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Olga Białek po rozpoznaniu w Wydziale II w dniu 2 września 2022 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. K. na uchwałę Rady Gminy Oława z dnia 27 kwietnia 2001 r., nr XXV/272/2001 w przedmiocie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Oława postanawia: odrzucić skargę.

Uzasadnienie

B. K. (dalej: skarżąca, strona skarżąca) złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu skargę z dnia 27 marca 2022 r. na uchwałę Rady Gminy Oława z dnia 27 kwietnia 2001 r., nr XXV/272/2001 w przedmiocie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Oława

Z treści ww. skargi wynika, że strona wniosła o uchylenie zaskarżonej uchwały w części dotyczącej nieruchomości skarżącej znajdujących się w S. oraz zasądzenie od organu na jej rzecz kosztów postępowania według norm przepisanych. Legitymizacji do wniesienia skargi strona upatruje w naruszeniu jej interesu prawnego polegającym na uniemożliwieniu realizacji uprawnienia do przystąpienia uchylenia planu. Zdaniem strony powyższe skutkuje naruszeniem prawem chronionego interesu prawnego. Zaskarżona uchwała według skarżącej ogranicza jej plany inwestycyjne. W dalszej części uzasadnienia skarżąca odnosi się do naruszenia zasad sporządzania studium.

W odpowiedzi na skargę z dnia 15 kwietnia 2022 r. r. organ administracji wniósł o: 1/ oddalenie skargi w całości; 2/ zasądzenie od skarżącej na rzecz strony przeciwnej kosztów sądowych, w tym kosztów zastępstwa procesowego. W uzasadnieniu organ podniósł, że uchwała została podjęta prawidłowo, czemu dowodzi kontrola dokonana przez organ nadzoru na etapie jej podejmowania, podczas której nie stwierdzono żadnych błędów. Brak zastrzeżeń organu dowodzi, że uchwała spełniała wszystkie wymogi formalne, była prawidłowa i kompletna.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00