Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 11 kwietnia 2022 r., sygn. VII SA/Wa 1909/21

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Tomasz Janeczko, Sędziowie asesor WSA Michał Podsiadło (spr.), sędzia WSA Andrzej Siwek, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 11 kwietnia 2022 r. sprawy ze skargi J. Z. i S. Z. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lipca 2021 r. nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki budynku inwentarskiego oddala skargę

Uzasadnienie

1. Zaskarżoną decyzją z [...] lipca 2021 r. nr [...][...] Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...] z [...] marca 2021 r. nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki, w części i w tym zakresie orzekł co do istoty sprawy, utrzymując tę decyzję w mocy w pozostałym zakresie.

2. Rozstrzygnięcie to wydano w następujących okolicznościach.

2.1. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w [...] (dalej: PINB) wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie stanu technicznego budynku inwentarskiego konstrukcji murowanej, znajdującego się na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym [...], położonej w miejscowości [...] w gminie [...]. Podczas czynności kontrolnych przeprowadzonych 9 lutego 2018 r. ustalono, że na ww. działce znajduje się m.in. parterowy budynek inwentarski konstrukcji murowanej z dachem dwuspadowym, kryty częściowo papą i blachą trapezową. Przy budynku zaobserwowano m.in. ugięcia i ubytki pokrycia dachowego; ubytki kominów; częściowo brak orynnowania; ubytki i rysy tynków zewnętrznych i fundamentu; brak opraw żarówek; ubytki i ugięcia podłóg drewnianych wewnątrz budynku; zmurszenia i korozja biologiczna konstrukcji drewnianej więźby dachowej; zawilgocenia, ugięcia i ubytki sufitów drewnianych; otwory okienne częściowo zaślepione folią i deskami; zawilgocenia ścian od wewnątrz; wybite otwory pomiędzy pomieszczeniami wewnątrz w ścianach murowanych oraz w ścianach zewnętrznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00