Orzeczenie
Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 21 lipca 2021 r., sygn. I SA/Gd 492/21
Podatek dochodowy od osób prawnych
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Gorzeń, Sędziowie Sędzia NSA Elżbieta Rischka (spr.), Sędzia WSA Irena Wesołowska, , po rozpoznaniu w Wydziale I na posiedzeniu niejawnym w dniu 21 lipca 2021 r. sprawy ze skargi M. W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 8 lutego 2021 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżoną interpretacją indywidualną z dnia 8 lutego 2021 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dalej jako "Dyrektor KIS"), działając na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 - dalej "O.p.") stwierdził, że stanowisko M.W. - dalej jako "Skarżący" przedstawione we wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- kwalifikacji całości dochodu ze sprzedaży urządzenia jako dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej - jest nieprawidłowe,
- uwzględnienia kosztów zakupu matrycy i skanera oraz kosztów produkcji interfejsów przez linię produkcyjną w Chinach za wydatki, które należy uwzględnić w tzw. wskaźniku nexus - jest nieprawidłowe,
w pozostałym zakresie - jest prawidłowe.
Rozstrzygnięcie zapadło na tle następującego stanu faktycznego sprawy:
We wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego wskazano, że wnioskodawcami w niniejszej sprawie są wspólnicy Spółki Sp. z o.o. sp. k (dalej: "Spółka", "Wnioskodawca", "Wnioskodawcy"). Wspólnikami Spółki są trzy osoby fizyczne oraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (komplementariusz). Spółka podlega opodatkowani na terenie RP od całości swoich dochodów. Spółka prowadzi pełne księgi rachunkowe. W ramach prowadzonej działalności, Spółka m.in. tworzy oprogramowanie pod nazwą M. - umożliwiające komputerową diagnostykę samochodową. Spółka oferuje także urządzenia, tzw. interfejsy M., które umożliwiają komunikacje ze sterownikiem pojazdu i wykonanie komputerowej diagnostyki samochodu. Interfejsy są urządzeniami elektronicznymi, które dodatkowo posiadają własne oprogramowanie (tzw. firmware). Dotychczas Spółka posiada w swojej ofercie urządzenie-interfejs pod nazwą M. Niniejszy wniosek dotyczy możliwości skorzystania z tzw. ulgi IP BOX do przychodów/straty uzyskiwanych ze sprzedaży stworzonego przez Spółkę nowego urządzenia - interfejsu wraz z dedykowanym oprogramowaniem umożliwiającym jego działanie (tzw. firmware).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right