Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 7 stycznia 2021 r., sygn. III SA/Lu 1193/20

Transport

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Robert Hałabis (sprawozdawca), Sędziowie: Sędzia WSA Jerzy Drwal, Sędzia WSA Anna Strzelec, po rozpoznaniu w Wydziale III w dniu 7 stycznia 2021 r. na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym sprawy ze skargi D. S. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w L. z dnia [...] października 2020 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oddala skargę.

Uzasadnienie

Sygn. akt III SA/Lu [...]

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] października 2020 r. (nr [...]) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika L. Urzędu Celno-Skarbowego z dnia [...] lutego 2020 r. (nr [...]) w przedmiocie nałożenia na skarżącą D. S., prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą "D. " D. S., kary pieniężnej w wysokości 10.000 zł za niedopełnienie obowiązku wynikającego z ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.

Zaskarżona decyzja wydana została w następującym stanie sprawy:

W dniu [...] sierpnia 2019 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili w Z. na drodze krajowej nr [...] kontrolę pojazdu o nr rej. [...] przewożącego na podstawie zgłoszenia przewozu (z dnia [...] sierpnia 2019 r. nr [...]) olej sojowy paszowy o masie brutto 24.360 kg, klasyfikowany do kodu CN 1507. Podmiotem wysyłającym była firma S. LLC z Ukrainy, podmiotem odbierającym firma W. Sp. z o.o. z siedzibą W., zaś przewoźnikiem firma "D." S. D. z siedzibą w C.. Podczas kontroli stwierdzono, że w zgłoszeniu przewozu widniało, iż miał być on wykonany naczepą o nr rej. [...], natomiast przewóz towaru był realizowany w istocie naczepą o innym numerze rejestracyjnym ([...]). Kierowca przedstawił do kontroli: dowody rejestracyjne pojazdów nr [...] i nr [...], swoje prawo jazdy, wypis z licencji nr [...], dokument CMR oraz ubezpieczenie pojazdu. Przebieg i wyniki kontroli zostały udokumentowane sporządzonym z tej czynności protokołem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00