Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 27 listopada 2020 r., sygn. II SA/Wa 1560/20

Szkolnictwo wyższe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Kołodziej, Sędzia WSA Tomasz Szmydt (spr.), Asesor WSA Karolina Kisielewicz, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 27 listopada 2020 r. sprawy ze skargi P. M. na decyzję Ministra Zdrowia z dnia [...] lipca 2020 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania stypendium 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. zasądza od Ministra Zdrowia na rzecz P. M. kwotę 200 zł (dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

P. M. złożył skargę na decyzję Ministra Zdrowa z dnia [...] lipca 2020r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania stypendium.

Decyzją nr [...] z dnia [...] kwietnia 2020 r. wydaną w związku z wnioskiem Rektora [...] Uniwersytetu [...] o przyznanie stypendium ministra właściwego do spraw zdrowia, organ przyznał P. M. stypendium ministra w roku akademickim 2019/2020.

W dniu [...] lipca 2020 r. organ postanowił o wznowieniu postępowania zakończonego ww. decyzją ostateczną z uwagi na fakt, iż pojawiły się nowe dowody, które istniały w dniu wydania decyzji, lecz nie były znane organowi.

Pismem z dnia [...] maja 2020 r. Rektor [...] Uniwersytetu [...] złożył oświadczenie w sprawie weryfikacji warunków do otrzymania stypendium ministra, o których mowa w art. 93 ust: 1-3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r: - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Uczelnia była bowiem zobowiązana zweryfikować, czy w dacie wydania decyzji P. M. spełniał ww. warunki. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji stwierdzono, że doszło do przekroczenia dopuszczalnego terminu uprawniającego do przyznania stypendium przez studenta, przekroczenia okresu 6 lat studiowania.

P. M. jest absolwentem studiów I stopnia, które rozpoczął [...].10.2013 r. i ukończył [...]12.2016 r. Jednocześnie w toku studiów I stopnia, od dnia [...]10.2014 r. podjął naukę na drugim kierunku studiów - na studiach jednolitych magisterskich. Te kontynuuje nadal. W związku z powyższym łączny okres odbywania przez Studenta nauki przekroczył 6 lat już w dniu [...] września 2019 r., przed skierowaniem przez Rektora [...] Uniwersytetu [...] wniosku do Ministra Zdrowia o przyznanie stypendium ministra.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00