Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 5 listopada 2020 r., sygn. III SA/Kr 737/20

Szkolnictwo wyższe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Hanna Knysiak - Sudyka Sędziowie: WSA Janusz Bociąga (spr.) WSA Janusz Kasprzycki po rozpoznaniu w dniu 5 listopada 2020 r. na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym sprawy ze skargi K. W. na postanowienie Rektora Uniwersytetu - Odwoławczej Komisji Stypendialnej dla Studentów z dnia 17 lutego 2020 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia odwołania oddala skargę

Uzasadnienie

Odwoławcza Komisja Stypendialna Uniwersytetu postanowieniem z dnia 17 lutego 2020 r. działając na podstawie art. 134 k.p.a., w związku z odwołaniem K. W. od decyzji Komisji Stypendialnej dla Studentów z dnia [...] 2019 r. znak [...], na mocy której nie przyznano K. W. stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości na semestr zimowy roku akademickiego 2019/2020, stwierdziła uchybienie terminu do wniesienia odwołania Odwoławcza Komisja ustaliła następujący stan faktyczny.

W dniu [...] 2019 r. Komisja Stypendialna dla Studentów Uniwersytetu wydała decyzję, na mocy której nie przyznano K. W. stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości na semestr zimowy roku akademickiego 2019/2020. K. W. został prawidłowo pouczony o trybie i terminie wniesienia środka odwoławczego.

Odwoławcza Komisja wskazała obowiązujący stan prawny. Zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a. "odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie". Zasady potwierdzenia pism administracyjnym unormowane zostały m.in. w art. 46 k.p.a. Według art. 46 § 3 k.p.a. "w przypadku doręczenia pisma za pomocą środków komunikacji elektronicznej doręczenie jest skuteczne, jeżeli adresat potwierdzi odbiór pisma w sposób, o którym mowa w § 4 pkt 3". Zgodnie z § 4 tegoż artykułu "w celu doręczenia pisma w formie dokumentu elektronicznego organ administracji publicznej przesyła na adres elektroniczny adresata zawiadomienie zawierające:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00