Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 sierpnia 2020 r., sygn. II SA/Wa 2257/19

Policja

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Antoniuk (spr.), Sędzia WSA Danuta Kania, Asesor WSA Joanna Kruszewska-Grońska, , Ewa Kielak, Protokolant specjalista, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 sierpnia 2020 r. sprawy ze skargi M. S. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w [...] z dnia [...] sierpnia 2019 r. nr [...] w przedmiocie utraty prawa do uposażenia za okres zwolnienia lekarskiego oddala skargę

Uzasadnienie

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w [...] rozkazem personalnym z [...] sierpnia 2019 r. nr [...], na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2096, z późn. zm.); zwanej dalej K.p.a. w związku z art. 121e ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2019 r. poz. 161, z późn. zm.), po rozpatrzeniu odwołania M. S., utrzymał w mocy zaskarżony rozkaz personalny Komendanta Powiatowego Policji w [...] z [...] lipca 2019 r. nr [...] o utracie prawa do uposażenia za okres zwolnienia lekarskiego od [...] czerwca 2019 r. do [...] lipca 2019 r. w związku z ustaleniem nieprawidłowego wykorzystania zwolnienia lekarskiego.

W uzasadnieniu organ wskazał, że w trakcie kontroli sprawdzającej, czy M. S. w czasie zwolnienia lekarskiego w okresie od [...] czerwca 2019 r. do [...] lipca 2019 r. przebywała w miejscu zamieszkania ustalono jej nieobecność [...] lipca 2019 r. Jej matka poinformowała kontrolujących, że córka dwie godziny wcześniej opuściła miejsce zamieszkania i udała się w nieznanym kierunku. Z akt postępowania administracyjnego wynikało, że M. S. przebywała na zaplanowanym wyjeździe zagranicznym. Jeżeli pracownik nie przekazał lekarzowi informacji o swoim miejscu pobytu w czasie zwolnienia lekarskiego, które jest inne niż adres zamieszkania albo nie poinformował przełożonego o zmianie miejsca pobytu w trakcie niezdolności do pracy w terminie 3 dni od tej zmiany i w związku z tym osoby kontrolujące nie zastały go pod adresem wskazanym w zwolnieniu lekarskim, uznaje się, że niewłaściwie wykorzystywał zwolnienie lekarskie. Przełożeni policjantki byli zaskoczeni, że przybywała ona poza granicami kraju w trakcie zwolnienia lekarskiego. O powyższym dowiedzieli się od innych policjantów. Druk ZUS ZLA wystawiony [...] czerwca 2019 r. zawiera dane adresowe: [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00