Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 13 sierpnia 2020 r., sygn. II SA/Wa 2170/19

Policja

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Kania, Sędzia WSA Tomasz Szmydt (spr.), Asesor WSA Karolina Kisielewicz, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 13 sierpnia 2020 r. sprawy ze skargi G. S. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] lipca 2019 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wyłączenia stosowania przepisów ustawy uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję z dnia [...] stycznia 2019 r. nr [...].

Uzasadnienie

G. S. złożył skargę na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] lipca 2019 roku, nr [...], utrzymująca w mocy decyzję z dnia [...] stycznia 2019 r., nr [...] o odmowie wyłączenia stosowania wobec wnioskodawcy art. 15c, art. 22a i art. 24a ww. ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. w związku z art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno - Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2019 r. poz. 288 z późn. zm.; dalej: "ustawa zaopatrzeniowa").

G. S. wnioskiem z dnia [...] maja 2017 r. (data wpływu do organu 31 maja 2017 r.) wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zastosowanie wobec niego art. 8a ustawy zaopatrzeniowej. Skarżący w uzasadnieniu wniosku opisał przebieg swojej służby począwszy od Wydziału [...] Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w [...], aż do czasu służby w Policji, którą pełnił do [...] listopada 2016 r. Skarżący wskazał, że w Służbie Bezpieczeństwa realizował obowiązki w biurze [...] i nie wykonywał czynności operacyjnych, nie obsługiwał źródeł osobowych i nie podejmował działań przeciwko opozycji. Skarżący podał, że w dniu [...] lipca 1999 r. został mianowany na stanowisko [...] Komisariatu Policji w [...], a następnie awansował na stanowisko [...] Komisariatu Policji w [...], gdzie pełnił służbę do dnia [...] maja 2016 r. Jednocześnie wskazał na swoje najważniejsze dokonania, powołał się na pełnienie służby w sposób wzorowy, sumienny i rzetelny, co znalazło odzwierciedlenie w awansach, nagrodach oraz przyznanych dodatkach służbowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00