Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 31 sierpnia 2020 r., sygn. III SA/Łd 1084/19

Inne

 

Dnia 31 sierpnia 2020 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski Sędziowie Sędzia WSA Ewa Alberciak (spr.) Asesor WSA Małgorzata Kowalska po rozpoznaniu w dniu 31 sierpnia 2020 roku na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym sprawy ze skargi B. H.-F. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] roku nr [...] w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy 1. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] roku Nr [...]; 2. przyznaje i nakazuje wypłacić z funduszu Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi radcy prawnemu M. W. prowadzącemu Kancelarię Radcy Prawnego w Ł., ul. S. kwotę 295,20 (dwieście dziewięćdziesiąt pięć 20/100) złotych obejmującą podatek od towarów i usług tytułem kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej B. H.-F. z urzędu.

Uzasadnienie

Decyzją z [...] r., nr [...], wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., art. 102 ust. 1 pkt 3 lit. b w związku z art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r., poz. 341 ze zm.), Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł. utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. z [...] r., znak [...] o zatrzymaniu B. H.-F. prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B, B+E, T, C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E nr [...] wydanego [...] r., wymienionego decyzją Prezydenta Miasta Ł. z [...] r., znak: [...] na polskie prawo jazdy oraz nadaniu tej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności.

W sprawie ustalono następujący stan faktyczny i prawny.

Prezydent Miasta Ł. decyzją z [...] r., znak: [...] orzekł o zatrzymaniu B. H.-F. prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B, B+E, T, C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E nr [...], wydanego [...] r. oraz nadaniu decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności.

Organ pierwszej instancji podał, że skarżący na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Ł. z [...] r., znak: [...] został skierowany - w trybie art. 99 ust. 1 pkt 3 ustawy o kierujących pojazdami - na badania psychologiczne. Decyzja zawierała pouczenie, że na badanie psychologiczne przeprowadzone w celu ustalenia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem należy zgłosić się w terminie miesiąca od dnia doręczenia decyzji o skierowaniu, a orzeczenie psychologiczne należy przedstawić organowi kierującemu na badanie w terminie 3 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o skierowaniu. Organ pierwszej instancji mając na względzie, że skarżący nie przedstawił wymaganego orzeczenia psychologicznego, do czego był zobowiązany na podstawie wskazanej decyzji, powołując się na art. 102 ust. 1 pkt 3 lit. b ustawy o kierujących pojazdami wydał 31 lipca 2019 r. zaskarżoną decyzję.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00