Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 23 lipca 2020 r., sygn. II SA/Bk 332/20

Policja

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Roleder (spr.), Sędziowie asesor sądowy WSA Elżbieta Lemańska, sędzia NSA Elżbieta Trykoszko, Protokolant st. sekretarz sądowy Sylwia Tokajuk, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 23 lipca 2020 r. sprawy ze skargi R. D. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w B. z dnia [...] lutego 2020 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia utraty prawa do uposażenia za okres zwolnienia lekarskiego oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] września 2019 r. nr [...] Komendant Miejski Policji w B. (dalej: KMP") stwierdził na podstawie art. 121e ust. 13 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz.U. 2019, poz. 161 ze zm. dalej: "u.P.") w zw. z art. 104 k.p.a. utratę prawa do uposażenia za cały okres zwolnienia lekarskiego, tj. od dnia [...] sierpnia 2019 r. do dnia [...] sierpnia 2019 r. przez asp. szt. R.D. - kierownika Ogniwa Operacyjno- Rozpoznawczego Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji [...] w B. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że R.D. w trakcie zwolnienia lekarskiego nie przebywał w miejscu zamieszkania, a także kilkukrotnie nie odebrał telefonu od osoby upoważnionej do kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego.

Decyzją z dnia [...] listopada 2019 r. nr [...] Komendant Wojewódzki Policji w B. (dalej: "KWP") uchylił ww. decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia, wskazując, że ustalony w toku przeprowadzonego postępowania kontrolnego stan faktyczny, nie dawał podstaw do przyjęcia, że wystąpiły w sprawie przesłanki pozwalające na zastosowanie art. 121e u.P., tj. nie wykazano w sposób dostateczny nieprawidłowości wykorzystania przez asp. szt. R.D. zwolnienia lekarskiego w ww. okresie. W tym względzie organ odwoławczy wskazał, że w sprawie nie ustalono, gdzie R.D. przebywał podczas nieobecności w miejscu zamieszkania, co w tym czasie robił i czy jego zachowanie stało w sprzeczności z celem zwolnienia lekarskiego i nie sprzyjało rekonwalescencji oraz nie mogło skutkować szybszym powrotem do zdrowia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00