Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 marca 2020 r., sygn. III SA/Wa 2605/19

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Marta Waksmundzka - Karasińska, Sędziowie sędzia WSA Ewa Izabela Fiedorowicz, asesor WSA Konrad Aromiński (sprawozdawca), , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 20 marca 2020 r. sprawy ze skargi A. S.A. z siedzibą w W. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] września 2019 r. znak [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w zakresie wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

A. S.A. (dalej: "Wnioskodawca", "Skarżąca" lub "Spółka") złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką VAT 0% wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w kontekście dochowania należytej staranności przy dokonywaniu transakcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny, jak również jest zidentyfikowany dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych. Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów stalowych, w tym rur stalowych. Wnioskodawca sprzedaje swoje towary zarówno w kraju, jak i za granicą.

Przedmiotem wniosku jest stan faktyczny, w którym na skutek działań nieznanych sprawców doszło do wysyłki wyprodukowanych przez Wnioskodawcę rur stalowych z Polski na terytorium Wielkiej Brytanii. Spółka wskazała, że nabywca podszył się pod faktycznie istniejącą firmę B.. W szczególności stworzył pozory tego, że reprezentuje ten podmiot, w tym posługiwał się danymi osobowymi pracowników tej firmy, adresami e-mail w domenie wskazującej, że należy ona do ww. firmy, jak również posługiwały się stroną internetową imitującą stronę internetową B.. Spółka podniosła, że powyższe działania miały na celu wprowadzenie Wnioskodawcy w błąd celem niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00