Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 24 marca 2020 r., sygn. III SA/Lu 676/19

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Robert Hałabis (sprawozdawca), Sędziowie: Sędzia WSA Jerzy Drwal, Sędzia WSA Ewa Ibrom, Protokolant: Asystent sędziego Bartosz Kuś po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 10 marca 2020 r. sprawy ze skargi K. J. na decyzję Wojewódzki Inspektor Sanitarny z dnia [...] października 2019 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] października 2019 r. (nr [...]) Wojewódzki Inspektor Sanitarny - po rozpatrzeniu odwołania strony - utrzymał w całości w mocy decyzję nr [...] Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w L. z dnia [...] sierpnia 2019 r. (nr [...]) o braku podstaw do stwierdzenia u skarżącej K. J. choroby zawodowej - zespołu cieśni w obrębie nadgarstka wymienionej w poz. 20 pkt 1 wykazu chorób zawodowych, stanowiącego załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1367).

Do wydania wskazanych wyżej decyzji doszło w następującym stanie sprawy:

Postępowanie zostało zainicjowane zgłoszeniem w dniu [...] marca 2014 r. do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w L. podejrzenia choroby zawodowej - przewlekłej choroby obwodowego układu nerwowego wywołanego sposobem wykonywania pracy, to jest zespołu cieśni w obrębie nadgarstka u K. J., zatrudnionej na stanowisku pielęgniarki w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr [...], przy ul. [...] w L.. W toku przeprowadzonego postępowania, po sporządzeniu karty oceny narażenia zawodowego i zebraniu innych dowodów, w tym szeregu dokumentów, właściwe jednostki orzecznicze I i II stopnia (Wojewódzki Ośrodek Medycy Pracy w L. i Instytut Medycyny Pracy w Ł. ) stwierdziły brak podstaw do rozpoznania u skarżącej choroby zawodowej (zespołu cieśni w obrębie nadgarstka).

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w szczególności opinie jednostek orzeczniczych, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w L. decyzją nr [...] z dnia [...] czerwca 2015 r. (nr [...]) orzekł o braku podstaw do stwierdzenia u K. J. choroby zawodowej, natomiast decyzją z dnia [...] września 2015 r. (nr [...]) Wojewódzki Inspektor Sanitarny - po rozpatrzeniu odwołania skarżącej - utrzymał w całości w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00