Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 października 2019 r., sygn. II SA/Wa 280/19

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Głowacka-Klimas, Sędzia WSA Konrad Łukaszewicz (spr.), Sędzia WSA Stanisław Marek Pietras, Protokolant specjalista Elwira Sipak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 października 2019 r. sprawy ze skargi M. K. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] stycznia 2019 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego dotyczącego zwolnienia ze służby w Policji uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] października 2018 r. nr [...].

Uzasadnienie

Kontrolą sądowoadministracyjną w niniejszej sprawie objęte zostało postępowanie administracyjne zakończone decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (zwanego dalej: "Ministrem") z dnia [...] stycznia 2019 r. o numerze [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego dotyczącego zwolnienia ze służby w Policji.

Stan faktyczny sprawy przedstawia się następująco:

Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] maja 2018 r. Komendant [...] Policji (zwany dalej: "Komendantem [...]") zwolnił M. K. (zwanego dalej: "Skarżącym") ze służby w Policji z dniem [...] czerwca 2018 r. Rozkazowi temu nadano jednocześnie rygor natychmiastowej wykonalności.

Rozkaz o zwolnieniu został przesłany Skarżącemu i doręczony w dniu 18 czerwca 2018 r. do rąk jego syna J. K.

Skarżący wystąpił w ustawowym terminie z odwołaniem z dnia [...] czerwca 2018 r., w którym zarzucił m. in. nieprawidłowe doręczanie mu korespondencji w sprawie, w tym zawiadomienia o wszczęciu postępowania w sprawie zwolnienia, jak również samego rozkazu personalnego o zwolnieniu, które zostały odebrane przez jego 16-letniego syna. Zdaniem Skarżącego okoliczność ta sprawia, że został pozbawiony prawa do czynnego udziału w postępowaniu, co stanowiło rażące naruszenie przepisów prawa administracyjnego i winno skutkować uchyleniem rozkazu ewentualnie stwierdzeniem jego nieważności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00