Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 9 października 2019 r., sygn. I SA/Go 460/19

Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Juszczyk - Wiśniewska Sędziowie Sędzia WSA Dariusz Skupień Asesor WSA Zbigniew Kruszewski (spr.) Protokolant Starszy sekretarz sądowy Alicja Rakiej po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 października 2019 r. sprawy ze skargi S.S. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 r. 1. Uchyla zaskarżoną decyzję w całości. 2. Zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę 4476 (cztery tysiące czterysta siedemdziesiąt sześć) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej [...] (DIAS) po rozpatrzeniu odwołania S.S. decyzją z dnia [...] kwietnia 2019 r. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w [...] (dalej: NUS) z dnia [...] lipca 2018r. w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 rok.

Z uzasadnienia decyzji DIAS wynikało, że NUS określił na podstawie art. 30c ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361 ze zm. - dalej u.p.d.o.f.) S.S. (Skarżącemu) wysokość zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2014 r. w kwocie 29.175,00 zł.

Organ I instancji ustalił, ze w 2014 r. Skarżący faktycznie prowadził działalność w zakresie m. in. udostępniania automatów do gier, pomimo, że nie posiadał zezwolenia bądź koncesji na prowadzenie działalności w zakresie gier losowych lub gier na automatach, objętej regulacjami ustawy o grach hazardowych.

Ustalono, że Skarżący nie ewidencjonował wszystkich przychodów z tego tytułu w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów (PKPiR). Skarżący oświadczył, że nie pamięta ilości automatów zainstalowanych w każdym punkcie handlowym, nie prowadził w poszczególnych punktach ksiąg ewidencyjnych, dot. uzyskanego przychodu z automatów, nie sporządzał protokołu inwentaryzacji kasety gotówkowej każdego automatu, jak również nie potrafił podać przybliżonego przychodu brutto uzyskanego w 2014 r. miesięcznie z każdego automatu z podziałem na poszczególne punkty. Zgodnie z przedłożonym do kontroli wydrukiem ewidencji środków trwałych w 2014 r. wykorzystywał automaty do gier.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00