Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Krakowie z dnia 26 września 2019 r., sygn. II SA/Kr 572/19

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Anna Szkodzińska Sędziowie: WSA Iwona Niżnik-Dobosz WSA Mirosław Bator (spr.) Protokolant: starszy sekretarz sądowy Katarzyna Zbylut po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 września 2019 r. sprawy ze skargi K. Ś., A. O. i M. K. na uchwałę Nr XLII/295/2017 Rady Gminy Gródek Nad Dunajcem z dnia 25 października 2017 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Gródku nad Dunajcem - Gmina Gródek nad Dunajcem postanawia: I. skargę odrzucić; II. zwrócić skarżącym K. Ś., A. O. i M. K. kwotę po 300,00 zł (trzysta złotych) tytułem uiszczonego wpisu od skargi.

Uzasadnienie

K. Ś., A. O., M. K. wniosły do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na uchwałę nr XLII/295/2017 Rady Gminy Gródek nad Dunajcem z dnia 25 października 2017 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w G. nad Dunajcem - gmina Gródek nad Dunajcem, wnosząc o stwierdzenie nieważności § 14 ust 1 pkt 1 zaskarżonej uchwały, zarzucając naruszenie:

1/ art. 1 ust. 1 oraz ust. 2 u.p.z.p. poprzez kształtowanie polityki przestrzennej w sposób nieoparty na ładzie przestrzennym i zrównoważonym rozwoju, oraz z naruszeniem zasady dobrego sąsiedztwa, a to poprzez pominięcie uwarunkowań funkcjonalnych i społeczno - gospodarczych, stanowiących własność skarżącej, działek ewidencyjnych numer [...], [...], [...] i [...] obręb Gródek nad Dunajcem, gmina Gródek nad Dunajcem, które to naruszenia w rezultacie czynią je ekonomicznie nieefektywną,

2/ art. 17 pkt 1 u.p.z.p. w zw. z art. 6 ust. 2 u.p.z.p. poprzez naruszenie procedury planistycznej polegające na odstąpieniu od praktykowanych dotychczas zasad ogłaszania o podjęciu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, oraz o wyłożeniu projektu planu do publicznego wglądu czym naruszono prawa strony do składania uwag do projektu planu oraz do uczestnictwa w publicznej dyskusji nad projektem planu jak również przysługujące stronie prawo do zagospodarowania terenu będącego własnością strony skarżącej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00