Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 12 września 2019 r., sygn. I SA/Go 578/19
Podatek dochodowy od osób prawnych
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski Asesor WSA Zbigniew Kruszewski Protokolant Starszy sekretarz sądowy Alicja Rakiej po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 września 2019 r. sprawy ze skargi N. S.A. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę w całości.
Uzasadnienie
N. S.A. (dalej: Spółka, Skarżąca, Wnioskodawca) wniosła skargę na interpretację indywidualną wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: DKIS, Organ podatkowy) z dnia [...] maja 2019r., o sygn. [...] wydanej w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych.
W sprawie wystąpił następujący stan faktyczny.
W dniu 15 stycznia 2019 r., Skarżąca złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej przepisów podatku dochodowego od osób prawnych.
We wniosku przedstawiła następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe: Spółka jest producentem włóknin, które znajdują zastosowanie w sektorze higieny osobistej, przemysłowej, gospodarstw domowych, a także w branży medycznej, budowlanej
i obuwniczej. Spółka nie korzysta ze zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT. Spółka jako jedna z nielicznych na świecie wytwarza kolorowe, niebarwione włókniny igłowane wodą. Ofertę Spółki uzupełniają ponadto:
włókniny igłowane mechanicznie, czyściwa profesjonalne.
Spółka realizuje projekt polegający na opracowaniu demonstracyjnej linii technologicznej do wysokowydajnej produkcji włóknin wyposażonej w centralny układ sterowania (dalej: "Projekt"). Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie płynące ze światowego rynku producentów środków higieny w zakresie zwiększenia produkcji i zapewnienia lepszej jakości wyrobów. Oryginalność planowanej autorskiej technologii wytwarzania włóknin wynika z faktu, że żaden producent na świecie aktualnie nie jest w stanie osiągnąć parametrów technicznych wskazanych