Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 2 lipca 2019 r., sygn. III SA/Gl 517/19

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzanna Sałuda, Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Jankiewicz, Sędzia WSA Iwona Wiesner (spr.), Protokolant Specjalista Agnieszka Górecka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 lipca 2019 r. sprawy ze skargi P. H. na postanowienie [...] Państwowego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenie uchybienia terminu do wniesienia zażalenia w sprawie uznania zarzutów zobowiązanego w sprawie egzekucji obowiązku poddania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym za nieuzasadnione oddala skargę.

Uzasadnienie

Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 11 kwietnia 2019 r. sygn. akt II OSK 1043/18 uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 1 grudnia 2017 r. sygn. akt IV SA/Gl 706/17, którym uchylono postanowienie [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z [...], nr [...] oraz poprzedzające je postanowienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w B. nr [...] z [...].

Wyrok ten zapadł w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy:

Wezwaniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w B. z [...], znak [...], zobowiązano P. H. do doręczenia dokumentu potwierdzającego wykonanie u jego syna M. H. obowiązkowych szczepień, wynikających z art. 5 ust. 1 pkt 1 lit. b) i ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2013 r. poz. 947 z późn. zm.).

Upomnieniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w B. z 29 września 2015 r. poinformowano skarżącego o możliwości nałożenia na niego grzywny w celu przymuszenia, po wszczęciu postępowania egzekucyjnego.

Postanowieniem Wojewody [...] z [...] nałożono na skarżącego grzywnę w wysokości 500 zł.

Wnioskiem z 31 stycznia 2016 r., skierowanym do Wojewody [...], skarżący domagał się przywrócenia terminu do złożenia zażalenia na postanowienie z [...]. W jego uzasadnieniu zaznaczył, że nie zostało mu ono doręczone, ale było przesłane na adres byłej żony, pod którym nie przebywa od trzech lat oraz podał nowy adres zamieszkania po rozwodzie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00