Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 8 marca 2019 r., sygn. II SA/Bd 485/18

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Elżbieta Piechowiak Sędziowie sędzia WSA Jarosław Wichrowski asesor WSA Katarzyna Korycka (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Elżbieta Brandt po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 marca 2019 r. sprawy ze skargi J. P. na uchwałę Rady Miasta Grudziądza z dnia 3 grudnia 1997 r. nr XLVI/66/97 w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę.

Uzasadnienie

Uchwałą nr [...] z dnia [...] grudnia 1997 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy "O.", Rada Miejska G., działając na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1994 r., Nr 89, poz. 415 ze zm., dalej powoływanej jako "uzp"), przyjęła ww. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (dalej powoływany jako "mpzp" lub "plan miejscowy").

Powyższa uchwała stała się przedmiotem skargi wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy przez skarżącego J. P. - właściciela działek nr [...] i [...], który wniósł o stwierdzenie nieważności zaskarżonej uchwały w części oznaczonej symbolem 2MZU. Skarżący wskazał na naruszenie interesu prawnego w sprawie, opartego na prawie własności ww. działek, oznaczonych w skarżonym planie jednostką 2MZU, poprzez ograniczenie możliwości zabudowy nieruchomości. Dodatkowo na rozprawie sądowej przeprowadzonej w dniu [...] marca 2019 r. skarżący powołał się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z dnia 5 lipca 2017 r., sygn. akt II SA/Bd 238/17 w sprawie odmowy ustalenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia, w której to skarżący był uczestnikiem postępowania, podnosząc że podstawą oddalenia skargi były zapisy planu miejscowego dotyczące lokalizacji stacji benzynowej, analizowane wspólnie z zapisami późniejszego planu miejscowego, obejmującego swym zakresem także przedmiotową nieruchomość.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00