Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 13 grudnia 2018 r., sygn. II SA/Sz 973/18

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska, Sędziowie Sędzia WSA Renata Bukowiecka-Kleczaj (spr.),, Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz, Protokolant starszy sekretarz sądowy Aneta Ciesielska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 13 grudnia 2018 r. sprawy ze skargi Uzdrowiska [...] na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Starosta [...] decyzją z dnia [...] r. nr [...], na podstawie art. 28, art. 35 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz

na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, odmówił Spółka zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę budynku sanatorium uzdrowiskowego [...] wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem działki nr [...], obręb [...] przy ul. [...] w K..

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ wskazał, że w dniu [...] r.

w związku z nieprawidłowościami i brakami w przedłożonej dokumentacji projektowej, postanowieniem znak: [...] wezwano inwestora do uzupełnienia brakujących dokumentów i poprawienia dokumentacji projektowej w terminie 28 dni od dnia doręczenia powyższego postanowienia.

W postanowieniu tym wezwano inwestora m.in. do doprowadzenia projektu budowlanego do zgodności z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Uzdrowisko Wschód" dla terenu oznaczonego w planie symbolem 3UZo (Uchwała nr XVIII/242/08 Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 18 lutego 2008 r.)

- "zaprojektowania budynku sanatoryjnego uwzględniając strefę oznaczoną w planie jako zieleń towarzysząca zabudowie". Organ wskazał, że zgodnie z definicją zawartą

w planie strefa zieleni towarzyszącej zabudowie to obszary istniejącej lub projektowanej zieleni komponowanej, którą należy bezwzględnie zachować, lub przewidzieć w zagospodarowaniu terenu. Z projektu budowlanego wynika, że zaprojektowano w tej strefie część budynku oraz utwardzenie terenu co wiąże się z wycinką istniejących drzew.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00