Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 15 listopada 2018 r., sygn. I SA/Ke 383/18

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magdalena Chraniuk-Stępniak, Sędziowie Sędzia WSA Artur Adamiec (spr.), Sędzia WSA Maria Grabowska, Protokolant Starszy inspektor sądowy Anna Szyszka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 listopada 2018 r. sprawy ze skargi D. sp. z o.o. w Z. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia wygaśnięcia interpretacji indywidualnej oddala skargę.

Uzasadnienie

I SA/Ke 383/18

Uzasadnienie

1.1.Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej postanowieniem z dnia [...] roku [...] po rozpoznaniu zażalenia D. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Z. (dalej: wnioskodawca, skarżąca, spółka) utrzymał w mocy postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] 2018 r., nr [...], stwierdzające wygaśnięcie interpretacji indywidualnej z dnia [...] 2012 r., nr [...].

1.2.W uzasadnienie rozstrzygnięcia organ wskazał, że dniu 20 października 2011 r. do Organu podatkowego pierwszej instancji wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług w zakresie opieki nad pacjentem (pytanie nr 1).

We wniosku przedstawiono zdarzenie przyszłe, wskazując że spółka zajmuje się świadczeniem usług ochrony fizycznej i technicznej, świadczeniem usług gastronomicznych, hotelarskich, organizuje turnusy rehabilitacyjne (posiada status organizatora turnusów rehabilitacyjnych) i zamierza wykonywać usługi z zakresu opieki medycznej na rzecz pacjenta na podstawie umowy podpisanej z Zakładem Opieki Zdrowotnej. Podano opis dokonywanych w tym zakresie czynności. Wskazano, że opisane czynności w zakresie świadczeń zdrowotnych będą wykonywane przez odpowiednio przeszkolony niższy personel medyczny spółki (salowe), który współdziałać będzie przy ich wykonywaniu ze średnim personelem medycznym szpitala (pielęgniarki i położne) na mocy umów zawartych przez spółkę z Zakładem Opieki Zdrowotnej i na terenie tych ZOZ-ów. W związku z powyższym opisem zadano pytanie: Czy spółka wykonując czynności w zakresie opieki nad pacjentem, która dotyczyć będzie pielęgnacji chorych oraz opieki nad nimi w szpitalach przez odpowiednio przeszkolony niższy personel medyczny (salowe) uprawniona będzie w odniesieniu do tych czynności do skorzystania z określonego w art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług zwolnienia od podatku od towarów i usług (tj. Dz.U z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm - dalej w skrócie ustawa)?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00