Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 28 sierpnia 2018 r., sygn. III SA/Lu 296/18

Celne prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Marcinowski, Sędziowie WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca), Asesor sądowy Jerzy Parchomiuk, Protokolant Referent stażysta Marcin Ścibor, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 28 sierpnia 2018 r. sprawy ze skargi G. P. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w G. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] kwietnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie wartości celnej towaru oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] kwietnia 2018 r., nr [...], Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w L. (dalej jako "organ II instancji" lub "organ odwoławczy"), po rozpatrzeniu odwołania [...] Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w G. (dalej jako "skarżąca"), utrzymał w mocy decyzję Naczelnika L. Urzędu Celno-Skarbowego w B. (dalej jako "organ I instancji") z dnia [...] stycznia 2018r., nr [...] w przedmiocie ustalenia prawidłowej wartości celnej towaru.

Zaskarżona decyzja wydana została w następującym stanie sprawy.

W dniu [...] września 2017 r. według dokumentu SAD, Nr [...], skarżąca zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu sprowadzone z Ukrainy nasiona rzepaku o niskiej zawartości kwasu erukowego - pozostałe. Do zgłoszenia celnego skarżąca dołączyła m.in. fakturę Nr: [...] z dnia [...] września 2017 r. (wystawioną przez firmę G. A. na skarżącą) oraz deklarację danych dotyczących wartości celnej D.V. 1.

Wartość celna została zadeklarowana w wysokości 191.943 zł, na podstawie wyżej wymienionej faktury, wystawionej przez firmę G. A. na skarżącą.

Zgłoszenie celne zostało przyjęte przez organ celny, a dane w nim zawarte stanowiły podstawę do objęcia towaru procedurą dopuszczenia do obrotu i określenia należności celnych i podatkowych.

W dniu [...] października 2017 r. do organu I instancji wpłynął wniosek przedstawiciela skarżącej P. W. "[...]" o sprostowanie wyżej wymienionego zgłoszenia celnego w części dotyczącej zadeklarowanej wartości celnej towaru z uwagi na błędne wyliczenie wartości faktury.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00