Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 19 czerwca 2018 r., sygn. I SA/Gl 87/18

Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Eugeniusz Christ, Sędziowie WSA Beata Machcińska, Bożena Suleja-Klimczyk (spr.), Protokolant Katarzyna Czabaj, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 czerwca 2018 r. sprawy ze skargi A sp. z o.o. w C. na interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A Sp. z o.o. w C. (dalej także jako: "wnioskodawca", "Spółka" lub "strona skarżąca") jest interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego z [...] nr [...] w zakresie możliwości amortyzacji podatkowej, wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej w skrócie: "organ interpretacyjny" lub "Dyrektor").

We wniosku o wydanie interpretacji wnioskodawca przedstawił następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka powstała 26 kwietnia 2002 r. Głównym rodzajem prowadzonej działalności jest produkcja wyrobów piekarniczych i mącznych w wyspecjalizowanych sklepach. Spółka została założona przez zstępnych S. G., który w [...] otworzył w C. swoją pierwszą piekarnię. Obecnie Spółka prowadzi [...] piekarni. Z uwagi na długą i bogatą tradycję działalności piekarniczej, rozpoznawalność, wysoką jakość oraz popularność produkowanych wyrobów, Spółka podjęła starania o uzyskanie prawa ochronnego do znaku słowno-graficznego, stosowanego od kilku lat, odnoszącego się do rodzaju prowadzonej działalności, osoby założyciela oraz daty otwarcia pierwszej piekarni. W wyniku podjętych działań, decyzją Urzędu Patentowego z dnia [...], wnioskodawca uzyskał prawo ochronne dla znaku towarowego słowno-graficznego B. Powyższy znak słowno-graficzny był i jest używany na opakowaniach wyrobów produkowanych przez Spółkę, na witrynach i szyldach sklepowych, na stronie internetowej wnioskodawcy, różnego rodzaju materiałach promocyjnych i reklamowych, papierze firmowym i papierze do pakowania wyrobów. Wskazany znak graficzny jest rozpoznawalny i identyfikowany z działalnością wnioskodawcy. Spółka nie wprowadziła dotychczas prawa ochronnego do ww. znaku słowno-graficznego do ewidencji środków trwałych, nie amortyzuje go, nie wyceniała jego wartości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00