Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 10 kwietnia 2018 r., sygn. I SA/Wr 641/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska, Sędziowie Sędzia WSA Kamila Paszowska-Wojnar (sprawozdawca), Sędzia WSA Marta Semiczek, Protokolant Specjalista Edyta Luniak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 10 kwietnia 2018 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. z/s we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną w części, w której organ uznał stanowisko strony skarżącej za nieprawidłowe; II. w pozostałej części skargę oddala; III. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz "A" Sp. z o.o. z/s we W. kwotę 200 zł (dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

1. Postępowanie przed organem podatkowym.

1. Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: organ, organ interpretacyjny) wydana na rzecz "A" Sp. z o. o. z/s we W. (dalej: Spółka, Skarżąca, Wnioskodawca) z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie przepisów prawa podatkowego, dotycząca podatku od towarów i usług.

2. We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej opisano dwa zdarzenia przyszłe. Pierwsze z nich dotyczyło kwestii opodatkowania sprzedaży budynków i budowli, wybudowanych przez wnioskodawcę, wykorzystywanych w działalności gospodarczej opodatkowanej VAT, które nie były ulepszane oraz w zakresie opodatkowania sprzedaży: budynku biurowo - magazynowego parterowego murowanego (budynek serwisowy), budynku magazynowego parterowego murowanego i budynku nr 3 (salon samochodowy) w części, która po ulepszeniu była wynajmowana, a także budynku administracyjnego, w części która po ulepszeniu była wynajmowana. Ponadto złożony wniosek dotyczył opodatkowania sprzedaży budynków i budowli, które zostały przejęte w ramach przeniesienia własności przedsiębiorstwa w 1998 r., ulepszone przez wnioskodawcę, gdzie wartość ulepszeń przekroczyła 30 % wartości początkowej tych obiektów, które po ulepszeniu nie zostały oddane do użytkowania w ramach czynności podlegających opodatkowaniu (tj. najem, dzierżawa) lecz były wykorzystywane w działalności opodatkowanej przez wnioskodawcę przez okres co najmniej 5 lat, w tym budynek nr 3 w części, która po ulepszeniu nie była wynajmowana, a także budynek administracyjny pięciokondygnacyjny podpiwniczony murowany usytuowany na działce nr [a] w części, która po ulepszeniu nie była wynajmowana. Drugie z przytoczonych zdarzeń przyszłych objętych wnioskiem o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczyło zamiaru zawarcia przez wnioskodawcę z nabywcą nieruchomości umowy przedwstępnej, z której wynikać będzie obowiązek zapłaty zaliczki przez Nabywcę. Na okoliczność zapłaty zaliczki Wnioskodawca wystawi nabywcy fakturę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00