Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 28 marca 2018 r., sygn. I SA/Ol 46/18

Podatek akcyzowy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Ryszard Maliszewski, Sędziowie sędzia WSA Przemysław Krzykowski,, sędzia WSA Jolanta Strumiłło (sprawozdawca), Protokolant specjalista Paweł Guziur, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 marca 2018r. w Olsztynie sprawy ze skargi P. C. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym oraz opłaty paliwowej za miesiące od stycznia do września oraz za listopad i grudzień 2014 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

P. C. (dalej jako strona, skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie skargę na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia "[...]" ., w przedmiocie zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym oraz opłaty paliwowej za miesiące od stycznia do września oraz za listopad i grudzień 2014 r.

Z przedstawionego w uzasadnieniu zaskarżonej decyzji stanu faktycznego sprawy wynika strona prowadzi od 1 marca 2011 r. działalność gospodarczą pod nazwą S, której przedmiotem w przeważającej części jest transport drogowy towarów.

Naczelnik Urzędu Celnego przeprowadził kontrolę w zakresie wywiązywania się P.C z obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym i opłacie paliwowej za okres od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego organ podatkowy stwierdził nieprawidłowości w okresie objętym kontrolą. W związku z ustaleniami kontroli. Naczelnik Urzędu Skarbowego wszczął z urzędu postępowanie podatkowe w sprawie podatku akcyzowego i opłaty paliwowej za miesiące od stycznia do września 2014 r. i od listopada do grudnia 2014 r. W toku kontroli organ podatkowy ustalił, że strona dokonała zakupu paliwa silnikowego na podstawie 32 faktur sygnowanych danymi sprzedawcy: K Sp. z o.o. z siedzibą w P., od której zakupiła 84 540 litrów oleju napędowego. W okresie objętym kontrolą, tj. 01.01.2014 r. - 31.12.2014 r. firma S posiadała 5 samochodów. Do przechowywania paliwa posiadała 3 zbiorniki po 1 000 litrów i zatrudniała w 2014. dwóch pracowników. Wg oświadczenia skarżącego zakupiony w okresie objętym kontrolą olej napędowy nie był wykorzystywany do celów prywatnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00