Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 28 lutego 2018 r., sygn. I SA/Sz 1056/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Wojtysiak, Sędziowie Sędzia WSA Marzena Kowalewska (spr.),, Sędzia WSA Anna Sokołowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Gabriela Porzezińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 28 lutego 2018 r. sprawy ze skargi M.K. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia 2 października 2017 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za okresy od lutego do grudnia 2011 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej zaskarżoną decyzją z dnia 2.10.2017 r. nr [...], [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego w S. z dnia 30.12.2016 r. nr [...]- [...] określającą M. K.

w podatku od towarów i usług za 2011 r. miesiące luty, październik, listopad, grudzień zobowiązanie podatkowe oraz za miesiące marzec kwiecień maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy.

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, że M. K. w 2011 r. prowadziła działalność gospodarczą w zakresie chowu i hodowli drobiu w S..

W złożonych deklaracjach dla podatku od towarów i usług [...] za okres od lutego 2011 r. do grudnia 2011 r. wykazała kwoty wyszczególnione w decyzji organu I instancji. Organ kontroli skarbowej przeprowadził kontrolę podatkową wobec M. K., jak również R. K. - jej męża.

Po wszczęciu postępowania podatkowego, na podstawie całości zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, w związku z dokonanymi ustaleniami w zakresie wspólnego prowadzenia działalności rolniczej przez Podatniczkę i jej męża oraz ustaleniami w zakresie rejestracji Podatniczki jako podatnika podatku od towarów i usług, będącego jednocześnie reprezentantem ww. działalności, organ I instancji stwierdził, że sprzedaż jaj udokumentowana fakturami VAT-RR, w których jako sprzedawca widniał Mąż podatniczki, jak również dokonana bezrachunkowa sprzedaż jaj, której wielkość organ I instancji oszacował na podstawie art. 23 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.), zwanej dalej: "o.p." będą podlegały opodatkowaniu i rozliczeniu z tytułu podatku od towarów i usług Podatniczki. Natomiast w zakresie zakupu dostawy wody i energii elektrycznej, organ I instancji stwierdził, że stronie przysługuje ograniczone prawo odliczenia podatku naliczonego. W konsekwencji Naczelnik [...] Urzędu Skarbowego w S. wydał decyzję z dnia 30.12.2016 r. nr [...]

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00