Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 19 stycznia 2018 r., sygn. I SA/Po 923/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Kucznerowicz Sędziowie Sędzia NSA Włodzimierz Zygmont Sędzia WSA Katarzyna Nikodem (spr.) Protokolant: sekretarz sądowy Krzysztof Dzierzgowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 stycznia 2018 r. sprawy ze skargi [...] na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy za lipiec i sierpień 2011 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w P., po przeprowadzeniu postępowania kontrolnego, w dniu [...] grudnia 2016r. wydał decyzję, którą określił T. C. w podatku od towarów i usług nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy podatnika za lipiec 2011r. w wysokości [...] zł i sierpień 2011r. w wysokości [...] zł.

W motywach rozstrzygnięcia organ kontroli skarbowej wskazał, że T. C. w 2011r. prowadził działalność gospodarczą pod nazwą: [...] T. C.. Firma [...] 2 osiągała w 2011r. obrót z tytułu sprzedaży dodatków dla piekarnictwa oraz produktów spożywczych, głównie cukru i skrobi ziemniaczanej przy zastosowaniu stawki VAT 5%, 8% i 23%. Ponadto dokonywała w ramach wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów sprzedaży cukru, polepszacza do pieczywa i proszku jajecznego przy zastosowaniu stawki VAT 0%. W rejestrach sprzedaży prowadzonych dla celów rozliczenia podatku od towarów i usług za miesiące: lipiec, sierpień i grudzień 2011r. podatnik zaewidencjonował łącznie 30 faktur VAT mających dokumentować wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (cukru), opodatkowaną stawką VAT 0% na rzecz podmiotu [...] [...] (dalej D. P.). W miesiącu grudniu 2011r. faktura sprzedaży cukru została skorygowana fakturą korygującą do wartości zerowej - wystawione w tym miesiącu faktury VAT na rzecz D. P. nie miały wpływu na rozliczenie podatku VAT za ten miesiąc.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00