Wyrok WSA w Kielcach z dnia 11 stycznia 2018 r., sygn. II SA/Ke 844/17
Policja
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Kuza, Sędziowie Sędzia WSA Dorota Chobian, Asesor WSA Agnieszka Banach (spr.), Protokolant Starszy inspektor sądowy Sebastian Styczeń, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 stycznia 2018 r. sprawy ze skargi M. M. na postanowienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia oddala skargę.
Uzasadnienie
UZASADNIENIE
Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] r. nr [...] Komendant Wojewódzki Policji w K. (powoływany dalej też jako "Komendant Wojewódzki"), wydanym na skutek zażalenia M. M., utrzymał w mocy postanowienie Komendanta Powiatowego Policji w S. z dnia 29 września 2017 r. nr 3/2017 o odmowie wydania zaświadczenia żądanej treści.
W uzasadnieniu powyższego rozstrzygnięcia Komendant Wojewódzki wskazał, co następuje.
W dniu 25 września 2017 r. do Komendy Powiatowej Policji w S. wpłynęło pismo M. M., w którym wniósł o wydanie zaświadczenia o treści ustalonej przez organ w przedmiocie stanu faktycznego powierzenia jego osobie obowiązków służbowych na stanowisku zastępcy dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w S. od dnia 1 stycznia 2007 r., poprzez zaświadczenie, czy powierzenia obowiązków, które miały miejsce rozkazem personalnym nr [...] z dnia 29 grudnia 2006 r., nr [...] z dnia 30 marca 2007 r., nr [...] z dnia 30 października 2007 r. i nr [...] z dnia 29 maja 2007 r., z uwzględnieniem okresów powierzenia w formie ustnej w okresach braków pisemności, stanowiło czynność ciągłą, w świetle potrzeb służby i zapewnienia właściwego funkcjonowania jednostki Policji i stanowiska kierowania, jakim jest zespół dyżurnych KPP w S., czy też były to inne prawnie dopuszczalne w świetle art. 32 ustawy o Policji działania, czy czynności organu ds. osobowych Policji, w szczególności, że ze stanowiska zastępcy dyżurnego nigdy nie został odwołany żadną czynnością, czy aktem organu ds. osobowych.