Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 10 października 2017 r., sygn. II SA/Łd 667/17

Pomoc społeczna

 

Dnia 10 października 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Renata Kubot-Szustowska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Barbara Rymaszewska, Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski, , Protokolant Referent stażysta Aleksandra Banasiak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 października 2017 roku sprawy ze skargi W. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy prawa do świadczenia pielęgnacyjnego uchyla zaskarżoną decyzję. LS

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...], nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł., na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2017r., poz. 1257 ze zm.), powoływanej dalej jako "k.p.a." - oraz art. 17 ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych (tekst jednolity Dz.U. z 2016r., poz. 1518 ze zm.) - powoływanej dalej jako: "u.ś.r." - utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...], nr [...], którą odmówiono W. P. przyznania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad B. P. w okresie od dnia 1 kwietnia 2017r.

Organ II instancji wyjaśnił, że w obszernym odwołaniu W. P. wskazała na szereg naruszeń prawa materialnego i procesowego oraz stwierdziła, iż wydane rozstrzygnięcie oparte zostało na przepisie niekonstytucyjnym, wniosła o uchylenie zaskarżonej decyzji i przyznanie wnioskowanego świadczenia.

Kolegium przedstawiło następnie stan faktyczny sprawy, z którego wynikało, iż W. P. w dniu [...] złożyła w organie I instancji wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego na matkę - B. P. Do wniosku załączone zostały wymagane dokumenty w tym orzeczenie Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności o stopniu niepełnosprawności B. P. z dnia [...], znak: [...], z którego treści wynika, że B. P. urodzona [...]. legitymuje się znacznym stopniem niepełnosprawności orzeczonym na stałe, lecz nie ma możliwości ustalenia od jakiej daty niepełnosprawność ta istnieje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00