Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 13 września 2017 r., sygn. I SA/Łd 661/17

Interpretacje podatkowe; Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Bogusław Klimowicz Sędziowie: Sędzia NSA Teresa Porczyńska Sędzia WSA Tomasz Adamczyk (spr.) Protokolant: St. sekretarz sądowy Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 września 2017 r. sprawy ze skargi K. P. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od spadków i darowizn oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej utrzymał w mocy postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w K. (działającego w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów) z [...] r. w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od spadków i darowizn.

W uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia przedstawiono dotychczasowy przebieg postępowania.

W dniu 28 października 2016 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych darowizny znaku towarowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej i niebędącą podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni jest obywatelem i rezydentem podatkowym Rzeczpospolitej Polskiej. Mąż Wnioskodawczyni jest właścicielem znaku towarowego, który samodzielnie zaprojektował i wytworzył, a następnie zgłosił do rejestracji w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w A..

Po zakończeniu rejestracji mąż rozważa przekazanie Wnioskodawczyni znaku towarowego wraz z prawem ochronnym w formie darowizny w wyniku zawartej umowy darowizny. Wnioskodawczyni otrzyma nieodpłatnie znak towarowy wraz z prawem ochronnym do niego, które zostanie przekazane do osobistego majątku Wnioskodawczyni. Umowa darowizny zostanie zawarta na terytorium Polski. W umowie darowizny wartość znaku towarowego wraz przysługującym mu prawem ochronnym zostanie określona na poziomie rynkowym. Na potrzeby zawarcia umowy darowizny niezależny rzeczoznawca majątkowy sporządzi wycenę znaku towarowego wraz z. prawem ochronnym do niego. Pomiędzy Wnioskodawczynią a jej mężem została zawarta umowa o rozdzielności majątkowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00