Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 sierpnia 2017 r., sygn. II SAB/Wa 801/16

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sędziowie WSA Stanisław Marek Pietras, Danuta Kania, Iwona Maciejuk (spr.), , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 29 sierpnia 2017 r. sprawy ze skargi S. L. na bezczynność Komendanta Głównego Policji po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 24 sierpnia 2011 r. sygn. akt II SA/Wa 1200/11 oddala skargę.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 24 sierpnia

2011 r. sygn. akt II SA/Wa 1200/11, prawomocnym od dnia 8 listopada 2012 r., po rozpoznaniu sprawy ze skargi S. L. uchylił decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] marca 2009 r., nr [...] oraz poprzedzający ją rozkaz personalny nr [...] z dnia [...] października 2008 r. wskazując na konieczność ponownego rozpoznania przez Komendanta Głównego Policji sprawy nagrody rocznej za 2007 r.

i jednocześnie zobowiązał organ do rozstrzygnięcia o jego prawie do nagrody rocznej za 2008 r. (od [...] stycznia do [...] października).

Komendant Główny Policji postanowieniem z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...] zawiesił postępowanie administracyjne w sprawie przyznania S. L. nagrody rocznej za rok 2007 i 2008.

W uzasadnieniu postanowienia organ, powołując się na art. 110 ust. 1 i 2 ustawy z o Policji wskazał, że policjant nie nabywa uprawnień do nagrody rocznej za okres,

w którym pozostając w służbie nie wykonywał zadań służbowych i jednocześnie nie otrzymywał uposażenia, które gwarantuje mu przepis art. 121 ust. 1 ustawy o Policji. Określając prawo policjanta do nagrody rocznej organ ma zatem obowiązek ustalić,

czy przyczyną niewykonywania w danym okresie obowiązków służbowych była jedna

z okoliczności wymienionych w art. 121 ust. 1 cytowanej ustawy, a tym samym

czy policjant w tym okresie miał prawo otrzymywać uposażenie, czy też prawo

to mu nie przysługiwało. Ustawodawca wykluczył więc możliwość, że policjantowi, któremu za dany okres służby z tytułu niewykonywania obowiązków służbowych nie przyznano uposażenia, będzie za ten sam okres przyznana nagroda roczna. Innymi słowy, pomiędzy uprawnieniem policjanta do nagrody rocznej a prawem tego policjanta do uposażenia za dany okres "pełnienia służby" istnieje ścisła zależność.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00