Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 10 sierpnia 2017 r., sygn. II SA/Sz 333/17

Bezrobocie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Renata Bukowiecka-Kleczaj, Sędziowie Sędzia WSA Maria Mysiak,, Sędzia WSA Patrycja Joanna Suwaj (spr.), Protokolant sekretarz sądowy Alicja Poznańska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 10 sierpnia 2017 r. sprawy ze skargi K. M. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zasiłku dla bezrobotnych I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta S. z dnia [...] r., nr [...] II. przyznaje od Skarbu Państwa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie na rzecz radcy prawnego M. W. kwotę [...] złotych zawierającą kwotę należnego podatku od towarów i usług tytułem wynagrodzenia za nieopłaconą pomoc prawną udzieloną skarżącej z urzędu.

Uzasadnienie

1. W dniu 10 sierpnia 2016 r. K. M. (dalej przywoływana jako: "Skarżąca"), dokonała w urzędzie pracy rejestracji i uzyskała z tym dniem status osoby bezrobotnej bez prawa do zasiłku.

2. W dniu 20 października 2016 r. Skarżąca złożyła prośbę o ponowne przeanalizowanie okresu uprawniającego do zasiłku przedkładając dodatkowe dokumenty.

3. W dniu 14 listopada 2016 r. Prezydent Miasta S. decyzją nr [...] orzekł wobec Pani K. M. o odmowie przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnych od dnia 20 października 2016 r.

Organ I instancji odmówił przyznania Skarżącej prawa do zasiłku z powodu braku okresu warunkującego nabycie tego świadczenia na podstawie przepisu art. 71 ust. 1 i ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

W uzasadnieniu decyzji organ I instancji wskazał, że strona przepracowała ponad 365 dni, jednakże do okresu, od którego uzależnione jest nabycie prawa do zasiłku można było zaliczyć jedynie 80 dni, gdyż w pozostałym okresie Skarżąca uzyskiwała wynagrodzenie niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę w przeliczeniu na okres pełnego miesiąca. Organ ustalił tym samym, że strona nie spełnia przesłanek do nabycia prawa do zasiłku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00