Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 22 czerwca 2017 r., sygn. III SA/Po 1057/16

Gry losowe

 

Dnia 22 czerwca 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mirella Ławniczak Sędziowie WSA Szymon Widłak WSA Izabela Paluszyńska (spr.) Protokolant: ref. staż. Marta Chocianowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 czerwca 2017 roku przy udziale sprawy ze skargi M. Z. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] września 2016 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry oddala skargę

Uzasadnienie

Naczelnik Urzędu Celnego w P. decyzją nr [...] z dnia [...] kwietnia 2016 r. wymierzył M. Z., prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwa Gastronomia - handel - Usługi [...] (dalej zwanym również skarżącym) karę pieniężną w kwocie [...]zł z tytułu urządzania gier na automacie [...] nr [...] poza kasynem gry.

W uzasadnieniu organ wskazał, iż w dniu [...] grudnia 2013 r. funkcjonariusze celni przeprowadzili kontrolę lokalu o nazwie Bar "[...]" znajdującym się w P. przy ul. [...], w którym działalność gospodarczą prowadził M. Z.. Organ wskazał, iż w lokalu stwierdzono obecność automatu do gier o nazwie [...] nr [...], przypominającego swoim wyglądem automat do gier, na którym urządza się gry na automatach w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych(tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r., poz. 471).. Na skutek przeprowadzonej grze kontrolnej ustalono, że automat spełnia przesłanki, o których mowa w art. 2 ust. 5 ustawy o grach hazardowych. W toku prowadzonego postępowania do akt sprawy włączono sporządzone w toku postępowania karno-skarbowego ekspertyzy z badania skontrolowanych urządzeń.

Nie zgadzając się z powyższym rozstrzygnięciem skarżący wniósł odwołanie do Dyrektora Izby Celnej wnosząc o uchylenie decyzji organu I instancji w całości oraz o umorzenie postępowania.

W odwołaniu zawarto również wniosek o zawieszenie postępowania do czasu rozpoznania przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytania skierowanego przez Sąd Okręgowy w Łodzi w dniu 24 kwietnia 2015 r., sygn. akt V Kz 142/15.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00