Wyrok WSA w Warszawie z dnia 11 maja 2017 r., sygn. II SA/Wa 2014/16
Policja
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Adam Lipiński, Sędziowie WSA Piotr Borowiecki, Andrzej Góraj (spr.), , Protokolant starszy sekretarz sądowy Dorota Kwiatkowska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 maja 2017 r. sprawy ze skargi P. S. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] września 2016 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji uchyla zaskarżony rozkaz personalny oraz utrzymany nim w mocy rozkaz personalny Komendanta [...] Policji z dnia [...] lipca 2016 r.
Uzasadnienie
Wnioskiem z dnia [...] maja 2016 r. Naczelnik Wydziału [...] Komendy [...] Policji zwrócił się do Komendanta [...] Policji o zwolnienie [...]. P.S. - asystenta Sekcji [...] Wydziału [...] Komendy [...] Policji, ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 5 ustawy o Policji, tj. ze względu na ważny interes służby.
Pismem z dnia [...] maja 2016 r. (doręczonym w dniu [...] czerwca 2016 r.) [...]. P. S. został poinformowany o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zwolnienia go ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 5 ustawy o Policji.
Ponadto, pismem z dnia [...] maja 2016 r., zgodnie z wymogiem określonym w art. 43 ust. 3 ustawy o Policji, zwrócono się o opinię w przedmiotowej sprawie do organizacji zakładowej związku zawodowego policjantów (Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Komendy [...] Policji). Jednocześnie Komendant [...] Policji, mając na uwadze treść art. 12 Kpa, zwrócił się o wyrażenie opinii w terminie 7 dni od dnia otrzymania danego pisma. Korespondencja w tej sprawie została doręczona w dniu [...] maja 2016 r. Do dnia wydania przez Komendanta [...] Policji rozkazu personalnego nr [...] z dnia [...] lipca 2016 r. nie wpłynęła do Komendanta [...] Policji opinia w tym zakresie.
W dniu [...] czerwca 2016 r. [...]. P. S. zapoznał się z aktami postępowania administracyjnego w przedmiotowej sprawie.