Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 31 maja 2017 r., sygn. I SA/Sz 207/17
Inne
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Kwiecińska, Sędziowie Sędzia WSA Bolesław Stachura (spr.),, Sędzia WSA Elżbieta Woźniak, Protokolant starszy sekretarz sądowy Gabriela Porzezińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 31 maja 2017 r. sprawy ze skargi D.K. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w K. działającego z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] r., nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w K. działający z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów (zwanego dalej: "organem"), po rozpatrzeniu zażalenia D. K.-S.(zwanej dalej: "wnioskodawczynią", "stroną", "skarżącą"), utrzymał w mocy własne postanowienie z dnia [...] r., nr [...] o pozostawieniu bez rozpatrzenia wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji.
Powyższe postanowienia zapadły w następującym stanie faktycznym.
Strona zwróciła się z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zwolnienia z art. 4a ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz.U. z 2016 r., poz. 205 ze zm., zwanej dalej: "u.p.s.d.") w związku z planowaną darowizną składników majątku z pominięciem innych przepisów prawa podatkowego (pytanie 1). Wniosek uzupełniono w dniu 31 sierpnia 2016 r.
Organ w piśmie z dnia [...] r. znak: [...] wezwał wnioskodawczynię do uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania poprzez doprecyzowanie do jakich konkretnie przepisów O.p. wnioskodawczyni odwołuje się w pytaniu oznaczonym we wniosku nr 1. Organ pouczył, że nieuzupełnienie wniosku w wyznaczonym terminie spowoduje pozostawienie wniosku w zakresie pytania nr 1 bez rozpatrzenia. Wezwanie skutecznie doręczono poprzez platformę ePUAP w dniu 20 września 2016 r.
Wnioskodawczyni odpowiedziała w terminie na wezwanie, jednakże nie uzupełniła wniosku w zakresie niezbędnym do wydania interpretacji przepisów prawa podatkowego - nie wskazała do jakich przepisów prawa podatkowego Ordynacji podatkowej odwoływała się w pytaniu nr 1.