Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 24 marca 2017 r., sygn. III SA/Wa 626/16

Interpretacje podatkowe; Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska, Sędziowie sędzia WSA Honorata Łopianowska (sprawozdawca), sędzia WSA Anna Wesołowska, Protokolant referent stażysta Cezary Ciwiński, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 marca 2017 r. sprawy ze skargi C. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 26 października 2015 r. nr IPPP3/4512-732/15-2/RD w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2) zasądza od Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na rzecz C. Sp. z o.o. z siedzibą w W. kwotę 457 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

1. Pismem z 31 sierpnia 2015 r. C. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w W. [dalej: "Skarżąca"] złożyła wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie w zakresie dotyczącym zastosowania stawki 0% na podstawie przepisu § 8 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2013 r. w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania stawek obniżonych [Dz.U. z 2013 r. Nr 1719], który przewiduje zastosowanie stawki 0% do dostaw na rzecz organizacji międzynarodowej, mającej siedzibę na terytorium innego niż terytorium kraju państwa członkowskiego lub państwa trzeciego, uznanego za takie przez państwo siedziby i przez rzeczypospolita Polską w granicach i na warunkach ustalonych konwencjami międzynarodowymi, jeśli sprzęt będzie wykorzystywany do celów służbowych [dostarczony do polskiej jednostki podległej Ministerstwu Obrony Narodowej].

Z przedstawionego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego wynikało, że Wnioskodawca przyjął zamówienie na dostawę dla sił zbrojnych NATO sprzętu wojskowego wyszczególnionego w załączonym "Wykazie sprzętu", który produkowany jest w USA przez firmę G. [G.]. Dostawa ma być zrealizowana na terytorium Polski, ale zamawiającym jest [...] NATO [...] [Agencja NATO ds. Zaopatrzenia i Zakupów] z siedzibą w Luxemburgu. Dostawa wymienionego sprzętu wojskowego, stanowiącego rodzaj zaawansowanego technicznie uzbrojenia zostanie dokonana na terytorium kraju do jednostki podległej Ministerstwu Obrony Narodowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00