Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 15 marca 2017 r., sygn. II SA/Sz 1220/16

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Elżbieta Makowska, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel (spr.), Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Teresa Zauerman, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 9 marca 2017 r. sprawy ze skargi B. S. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w S. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego w sprawie nakazania wykonania określonych robót budowlanych oddala skargę.

Uzasadnienie

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w B., decyzją z dnia [...], znak: [...], prowadząc postępowanie administracyjne w sprawie robót budowlanych związanych z rozbiórką budynku mieszkalnego przy ul. [...] w K., na podstawie art. 51 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane nakazał Zarządowi Spółki A., realizującemu obowiązki właściciela zlecone przez Miasto K.:

I. Wykonanie prac naprawczych polegających na wykonaniu nowej ściany szczytowej w konstrukcji szachulcowej w budynku mieszkalnym przy ul. [...] w K., zgodnie z wariantem II opracowanym w ekspertyzie technicznej autorstwa mgr inż. G.M. - upr. bud. [...], a zaakceptowanym przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w S., pismem z dnia [...], znak: [...].

Zasadnicze prace budowlane wg. wariantu II:

1. Podstemplowanie stropów. Zasypać istniejącą płytką piwnicę przy ścianie szczytowej i zagęścić grunt do Is = 0,97. Na zagęszczonym gruncie wykonać podkład z dwóch warstw belek drewnianych ułożonych prostopadle do siebie. Następnie należy założyć oczep ułożony prostopadle do belek stropowych i wklinować pomiędzy podkład i oczep słupy drewniane (o wymiarze 12 x 12 cm). Po wykonaniu stempli na parterze podobnie podstemplować wyższą kondygnację i więźbę. Układ słupów z parteru musi być powielony na każdej kondygnacji. Słupy połączyć zastrzałami w obu kierunkach siatki słupów. Rozstaw słupów nie większy niż 1,50 m.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00