Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 15 lutego 2017 r., sygn. I SA/Wr 1225/16

Podatek dochodowy od osób fizycznych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędziowie sędzia WSA Marta Semiczek (sprawozdawca), sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska, Protokolant Starszy specjalista Katarzyna Motyl, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 3 lutego 2017 przy udziale sprawy ze skargi T. S. na interpretację indywidualną Ministra Finansów - obecnie Ministra Rozwoju i Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 22 kwietnia 2016 r. T. S. (dalej Strona Wnioskodawczyni) wystąpiła o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

We wniosku podała, że jest zatrudniona w "A" S.A. [...] Zakładzie we W. od 2005 r. i przystąpiła do Programu Dobrowolnych Odejść. Program został wprowadzony na podstawie uchwały Zarządu "A" S.A. Zgodnie z Regulaminem z dnia [...] 2014 r. Program Dobrowolnych Odejść został skierowany do wszystkich pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w [...] Zakładzie "A" S.A. Przystąpienie pracownika do Programu jest dobrowolne uwarunkowane złożeniem w nieprzekraczalnym terminie od dnia 29 grudnia 2014 r. do 15 stycznie 2015 r. wniosku. Program Dobrowolnych Odejść określa zasady i wysokość wypłaty odpraw pieniężnych i dodatkowych, jednorazowych świadczeń pieniężnych (rekompensat). Skorzystanie z Programu Dobrowolnych Odejść uzależnione jest od woli pracodawcy i uprawnionego pracownika. W zależności od okresu zatrudnienia Pracownika u pracodawcy dodatkowe, jednorazowe świadczenie pieniężne (rekompensata) - uzależnione jest od rodzaju posiadanego przez Pracownika na dzień 31.12.2015 r. uprawnienia wynikającego z gwarancji zatrudnienia przysługującego Pracownikowi na podstawie § 3 Paktu Gwarancji Pracowniczych.

W związku z tym Wnioskodawczyni zadała pytanie "Czy wartość dodatkowego, jednorazowego świadczenia pieniężnego - "rekompensaty", które zostanie wypłacone Wnioskodawczym na podstawie Regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść jest wolna od podatku dochodowego, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.)?"

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00