Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 16 lutego 2017 r., sygn. III SA/Po 860/16

Podatek akcyzowy

 

Dnia 16 lutego 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Lorych-Olszanowska (spr.) Sędziowie WSA Walentyna Długaszewska WSA Marek Sachajko Protokolant: st. sekr. sąd. Małgorzata Błoszyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu [...] lutego 2017 roku przy udziale sprawy ze skargi X Spółki Akcyjnej w P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] czerwca 2016r. nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym oddala skargę

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Celnej decyzją z [...] czerwca 2016 r., nr [...], po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w P. z [...] grudnia 2015 r., nr [...], w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym, utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w następującym stanie faktycznym.

W dniach od [...] kwietnia do [...] maja 2014 r. funkcjonariusze Referatu Kontroli Przedsiębiorców Urzędu Celnego w P. przeprowadzili kontrolę podatkową w spółce [...] S.A. z siedzibą w P. (dalej: "strona", "podatnik") w zakresie obrotu wyrobami tytoniowymi klasyfikowanymi przez producenta do kodu CN 2402 za okres od stycznia do grudnia 2013 roku. W okresie objętym kontrolą podatnik prowadził działalność gospodarczą w zakresie produkcji wyrobów akcyzowych w oparciu o zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego z [...] r. udzielone przez Naczelnika Urzędu Celnego w P. na czas nieoznaczony. Działalność ta polegała na produkcji, przetwarzaniu oraz magazynowaniu wyrobów akcyzowych.

W toku kontroli do Laboratorium Celnego w [...] przekazano pobrane u podatnika próbki towaru o nazwie "[...]". W sprawozdaniu z badań z [...] kwietnia 2014 r. dotyczącym tych cygar stwierdzono, że badany produkt ze względu na swoje właściwości nie nadaje się do palenia w postaci w jakiej występuje. Przeprowadzone próby palenia przedmiotowego wyrobu dały wynik negatywny. Z powodu zbyt dużych rozmiarów badanych wyrobów tytoniowych (masy, długości, obwodu) niemożliwe jest palenie tego produktu w nadesłanej do badania postaci, to jest w stanie niezmienionym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00