Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 1 lutego 2017 r., sygn. III SA/Kr 1551/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Janusz Bociąga (spr.) Sędziowie WSA Renata Czeluśniak WSA Janusz Kasprzycki Protokolant sekretarz sądowy Renata Nowak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 1 lutego 2017 r. sprawy ze skargi E. G. na decyzję Wojewody z dnia 18 sierpnia 2016 r. nr [....] w przedmiocie wymeldowania skargę oddala

Uzasadnienie

Prezydent Miasta decyzją z dnia [...] 2016 r. nr [...] działając na podstawie art. 35 ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności oraz art. 104 K.p.a. orzekł o wymeldowaniu E. G. z pobytu stałego w budynku przy ul. S w T.

W uzasadnieniu organ wskazał, że pismem z dnia 25 lutego 2013 r. J. B. złożyła wniosek o wymeldowanie z pobytu stałego E. G., R. G. i P. G. z budynku przy ul. S w T. Wnioskodawczyni swój wniosek o wymeldowanie uzasadniła faktem, iż wymienione osoby opuściły przedmiotowy budynek w 2009 roku i od tego czasu w nim nie zamieszkują. Zamieszkiwali go w latach 2008-2009, w czasie budowy swojego domu przy ul. K w T, gdzie się wyprowadzili nie dopełniwszy obowiązku meldunkowego. Organ meldunkowy sprawdził w Gminnym Zbiorze Meldunkowym Miasta miejsce pobytu stałego osób objętych wnioskiem o wymeldowanie i stwierdził, że osoby te faktycznie są zameldowane na pobyt stały w budynku przy ul. S w T. Zgromadzone dowody w sprawie w ocenie organu orzekającego w l instancji pozwoliły na ustalenie, że osoby objęte wnioskiem o wymeldowanie, w tym E. G. opuściły miejsce swojego zameldowania na pobyt stały oraz, że opuszczenie to było dobrowolne i trwałe. Taki stan faktyczny był podstawą do wydania rozstrzygnięcia o wymeldowaniu.

Organ II instancji po rozpoznaniu odwołania w dniu [...] 2014 r., wydał decyzję, mocą której uchylił zaskarżoną decyzję w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ l instancji. W uzasadnieniu nakazał rozdzielenie sprawy na oddzielne, prowadzone odrębnie dla E. G., R. G. i P. G. oraz ustalenie, czy opuszczenie przez nich miejsca zameldowania miało charakter dobrowolny i trwały poprzez przeprowadzenie nowych dowodów, w tym przesłuchania wskazanych osób. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 25 listopada 2014 r., sygn. akt III SA/Kr 963/14 skargę oddalił.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00