Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 stycznia 2017 r., sygn. VII SA/Wa 484/16

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Izabela Ostrowska, Sędziowie sędzia WSA Bogusław Cieśla (spr.), sędzia WSA Tomasz Stawecki, Protokolant sekr. sąd. Agnieszka Ciszek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 stycznia 2017 r. sprawy ze skargi Spółdzielni Mieszkaniowej "[...]" z siedzibą w W. na decyzję [...] Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dnia [...] grudnia 2015 r. znak [...] w przedmiocie nakazu wykonania obowiązków z zakresu ochrony przeciwpożarowej skargę oddala

Uzasadnienie

Sygnatura akt VIISA/Wa 484/16

UZASADNIENIE

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej [...] decyzją z dnia [...] października 2015 r., na podstawie art. 26 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1340 z późn. zm.) oraz art. 104, art. 107 § 1 i 3 Kodeksu Postępowania Administracyjnego (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 267 z późn. zm.), w związku z uchybieniami naruszającymi przepisy przeciwpożarowe, w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. B. w W., nakazał Spółdzielni Mieszkaniowej "[...]" w W. w terminie do 31.03.2016 r.:

1. zapewnić do ww. budynku drogę pożarową o utwardzonej nawierzchni, umożliwiającą dojazd o każdej porze roku pojazdów jednostek ochrony przeciwpożarowej, która zgodnie z wymaganiami przepisów powinna przebiegać wzdłuż dłuższego boku budynku, przy czym bliższa krawędź drogi pożarowej musi być oddalona od ściany budynku o 5-15 m. Jednocześnie wskazał, że w przypadkach uzasadnionych warunkami lokalnymi, w szczególności architektonicznymi, droga pożarowa może być poprowadzona w taki sposób aby był zapewniony dostęp do 30% obwodu zewnętrznego, przy jego rozpiętości (największej szerokości) do 60 m, przy czym bliższa krawędź drogi pożarowej powinna być oddalona od ściany budynku o 5-15 m, a pomiędzy tą drogą i ścianą budynku nie mogą występować stałe elementy zagospodarowania terenu lub drzewa 6 wysokości przekraczającej 3 m, uniemożliwiające dostęp do elewacji budynku za pomocą drabin mechanicznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00