Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 grudnia 2016 r., sygn. III SA/Wr 954/16

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magdalena Jankowska-Szostak, Sędziowie Sędzia WSA Sędzia WSA Katarzyna Borońska(sprawozdawca), Ireneusz Dukiel, , Protokolant Katarzyna Kiermacka, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 8 grudnia 2016 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. we W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] czerwca 2016 r. nr [...] w przedmiocie nałożenie kary pieniężnej w zakresie urządzania gier na automacie poza kasynem gry bez wymaganej koncesji oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi "A" Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej: również Spółka, skarżąca), jest decyzja Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] czerwca 2016 r., nr z dnia [...] czerwca 2016 r. Nr [...] utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w W. z dnia [...] lutego 2016 r., nr [...] wymierzającą skarżącej karę pieniężną z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry.

Zaskarżona decyzja zapadła w następującym stanie faktycznym i prawnym:

W dniu [...] października 2014 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego we W. przeprowadzili kontrolę w zakresie urządzania i prowadzenia gier na automatach do gry w lokalu bez nazwy, położonym we W. przy pl. S. W wyniku kontroli stwierdzono, że w ww. lokalu znajduje się automat o nazwie [...] nr [...], umieszczony w lokalu na podstawie umowy dzierżawy powierzchni z dnia [...] października 2014 r. zawartej pomiędzy Spółką jako wydzierżawiającym, a firmą "B" sp. z o.o. jako dzierżawiącą. Z treści powyższej umowy dzierżawy powierzchni wynikało, że wydzierżawiający zobowiązany jest do stałej opieki nad urządzeniami, umożliwiając klientom dzierżawcy prawidłowy, nieskrępowany dostęp do urządzeń i swobodę z ich korzystania. Z tytułu dzierżawy, dzierżawca zobowiązał się zapłacić wydzierżawiającemu miesięczny czynsz dzierżawny w wysokości 2.500 zł, płatny w oparciu o wystawianą przez wydzierżawiającego fakturę VAT oraz obejmujący inne koszty powstałe w wyniku eksploatacji wynajmowanej powierzchni, w tym zużytą energię elektryczną. W umowie zastrzeżono nadto, że płatność czynszu następuje tylko w przypadku, kiedy urządzenia są eksploatowane i obejmuje ilość dni ich rzeczywistej eksploatacji. Utrata urządzeń lub usterki uniemożliwiające eksploatację powodują zaniechanie płatności czynszu dzierżawy. W przypadku włamania lub jakiegokolwiek istotnego uszkodzenia urządzeń będących własnością dzierżawcy, wydzierżawiający zobowiązany był do niezwłocznego powiadomienia dzierżawcy. Zastrzeżono również, że informacje dotyczące wysokości uzyskiwanych przez dzierżawcę przychodach są informacjami poufnymi i podlegają zakazowi przekazywania osobom trzecim, pod rygorem odpowiedzialności odszkodowawczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00