Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 21 listopada 2016 r., sygn. II SA/Ol 958/16

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Marzenna Glabas Sędziowie sędzia WSA Bogusław Jażdżyk (spr.) sędzia WSA Adam Matuszak Protokolant referent Marta Kudła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 listopada 2016 r. sprawy ze skargi Wojewody Warmińsko-Mazurskiego na uchwałę Rady Gminy Lidzbark Warmiński z dnia 24 marca 2016 r., nr XII/114/2016 w przedmiocie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego stwierdza nieważność uchwały Nr XII/114/2016 Rady Gminy Lidzbark Warmiński z dnia 24 marca 2016 r. w sprawie uchwalenia zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Lidzbark Warmiński.

Uzasadnienie

Rada Gminy Lidzbark Warmiński, działając na podstawie art. 12 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, podjęła w dniu 24 marca 2016r. uchwałę Nr XII/114/2016 w sprawie zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Lidzbark Warmiński.

W złożonej skardze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie Wojewoda Warmińsko-Mazurski, działając na podstawie art. 93 ust. 1 i 2 ustawy o samorządzie gminnym, wniósł o stwierdzenie nieważności ww. uchwały w całości. Organ nadzoru wskazał, że zaskarżoną uchwałą Rada Gminy Lidzbark Warmiński zmieniła Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Lidzbark Warmiński, w części obszaru gminy ograniczonego do sołectw: Łabno, Medyny, Kochanówka i Pilnik. Zdaniem skarżącego ustalenia przedmiotowej zmiany studium nie wypełniają dyspozycji aktualnego brzmienia ustawy o planowaniu iż zagospodarowaniu przestrzennym, wynikającego z wejścia w życie ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 20 15r. poz. 1777), a konkretnie przepisu art. 10 ust. 2 pkt 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z którym w studium określa się w szczególności: uwzględniające bilans terenów przeznaczonych pod zabudowę, o którym mowa w ust. 1 pkt 7 lit. d:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00