Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 6 października 2016 r., sygn. III SA/Łd 983/15

 

Dnia 6 października 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska Sędziowie Sędzia NSA Janusz Nowacki (spr.) Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski Protokolant referent-stażysta Renata Tomaszewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 października 2016 roku sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] nr [...], działając na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. 2015 r., poz. 613), art. 8 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U. Nr 201, poz. 1540 z późn. zm.), Dyrektor Izby Celnej w [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w [...] nr [...] z dnia [...] wymierzającej [...] z siedzibą w [...] karę pieniężną w wysokości 60.000,00 zł z tytułu urządzania gier na automatach typu: [...] nr [...], [...] nr [...], [...] nr [...], [...] nr [...], [...] nr [...] w lokalu mieszczącym się przy ul. A., [...] w [...].

W sprawie ustalono następujący stan faktyczny:

W dniu 4 czerwca 2014 roku funkcjonariusze Sekcji Kontroli Gier Hazardowych Referatu Dozoru Urzędu Celnego w [...] przeprowadzili czynności kontrolne w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych, zgodnie z ustawą o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 roku, Nr 201, poz. 1540 z późn. zm.), w ww. lokalu. W trakcie kontroli ujawniono pięć urządzeń o wyglądzie zewnętrznym i budowie identycznej jak automaty do gier hazardowych. Cztery urządzenia były podłączone do sieci elektrycznej i przygotowane do gry, a na ekranach wyświetlały się symbole identyczne jak w automatach do gier hazardowych. Na jednym z urządzeń typu [...] o nr [...] prowadzona była gra przez klienta lokalu. Ponadto stwierdzono jedno urządzenie typu [...] o nr [...] opatrzone etykietą AWARIA (nie było włączone). Urządzenia nie posiadały oznaczeń z numerem poświadczenia rejestracji oraz numerem zezwolenia na urządzanie gier. Celem ustalenia zasad działania urządzenia, funkcjonariusze celni przystąpili do przeprowadzenia eksperymentu, zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o Służbie Celnej (Dz. U. z 2009 roku, Nr 168, poz. 1323 z poźn. zm.). W jego wyniku stwierdzono, iż w grach, przeprowadzonych na automatach występuje element losowości. Kontrolujący dokonali również oględzin wewnętrznych automatów a także przesłuchano świadków. Protokoły z przesłuchań stanowią załącznik do protokołu kontroli z dnia 11 grudnia 2013 roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00