Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 8 września 2016 r., sygn. I SA/Rz 570/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Tomasz Smoleń / spr./ Sędziowie WSA Grzegorz Panek WSA Jarosław Szaro Protokolant ref. staż. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 września 2016 r. spraw ze skarg E. W. na decyzje Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] października 2014 r. - nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za wrzesień 2010r., - nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za październik 2010r., - nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za listopad 2010r., 1) uchyla zaskarżone decyzje oraz poprzedzające je decyzje Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] , [...], [...] , 2) zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej E. W. kwotę 2.360 (dwa tysiące trzysta sześćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi E. W. są decyzje Dyrektora Izby Celnej (dalej DIC) z dnia [...] października 2014 r. nr [...], nr [...], nr [...], określające zobowiązania w podatku akcyzowym za wrzesień, październik i listopad 2009 r.

Zaskarżone rozstrzygnięcia zostały oparte o następujące okoliczności faktyczne i prawne: Naczelnik Urzędu Celnego (dalej zwany NUC) przeprowadził kontrolę podatkową wobec E. S. prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą [...] w zakresie obrotu i wykorzystania towarów akcyzowych za okres od 1 sierpnia 2008 r. do 31 grudnia 2011 r. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej E. S. zajmowała się sprzedażą detaliczną paliw ciekłych w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej tj. w miejscowości G. [...], w oparciu o koncesję na obrót paliwami ciekłymi udzieloną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 29 lipca 2008 r.

W toku kontroli ustalono, iż Firma E.-P. w okresie objętym kontrolą dokonywała między innymi zakupu oleju opałowego zabarwionego i oznaczonego znacznikiem o nazwie handlowej olej napędowy grzewczy E. P. o kodzie [...]. Z przedłożonych przez kontrolowanego dokumentów wynika, że olej napędowy grzewczy zakupiono zasadniczo od kontrahenta: O. P. T. Sp. z o.o., za wyjątkiem transakcji z dnia 5 lutego, 21 października, 16 listopada, 6 grudnia, 20 grudnia 2010 r. kiedy to dostawcą oleju była firma T. E. O. oraz transakcji z dnia 1 lipca, 25 października, 22 listopada 2011 r. - zakup od [...] E. SE Oddział w Polsce. Łącznie w kontrolowanym okresie Firma E.-P. zakupiła 86.888,00 litrów oleju napędowego przeznaczonego do celów opałowych (CN 2710 19 45) z zastosowaniem obniżonej stawki akcyzy ze względu na przeznaczenie. Całość zakupionego oleju opałowego sprzedano firmie Zakłady M. S.-G. Sp. z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00