Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 19 sierpnia 2016 r., sygn. II SA/Rz 203/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący NSA Małgorzata Wolska Sędziowie WSA Ewa Partyka WSA Marcin Kamiński /spr./ Protokolant specjalista Anna Mazurek - Ferenc po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 sierpnia 2016 r. sprawy ze skargi A. S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] stycznia 2016 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry I. uchyla zaskarżoną decyzję i decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w [...] z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...]; II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącego A. S. kwotę 400 zł /słownie: czterysta złotych/ tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Uzasadnienie:

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] stycznia 2016 r.nr [...] Dyrektor Izby Celnej w [...] utrzymał w mocy decyzję nr [...] z dnia [...] czerwca 2015 r. Naczelnika Urzędu Celnego w [...] w przedmiocie wymierzenia A.S. ("skarżącemu") prowadzącemu działalność gospodarczą pod firmą: [...], kary pieniężnej w wysokości 12.000 złotych za urządzanie gier na automacie o nazwie: [...] (bez numeru) w lokalu: [...] to jest poza kasynem gry.

Powyższa decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy:

Przeprowadzona przez funkcjonariuszy celnych Urzędu Celnego w [...] w dniu 21 stycznia 2015 r. kontrola wykazała, że w lokalu: [...], zostały zainstalowane trzy urządzenia do gier, w tym urządzenie o nazwie [...] (bez numeru). Z umowy najmu z dnia 21 grudnia 2014 r. zawartej na czas nieokreślony pomiędzy B.S. prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: [...] jako "najemcą" a stroną skarżącą jako "wynajmującym" wynika, że wskazane wyżej urządzenie jest własnością najemcy. Przedmiotem powyższej umowy jest wynajęcie części lokalu o powierzchni 3 m kw. w celu umiejscowienia "urządzeń zabawowych - gier zręcznościowych" w zamian za czynsz w wysokości 300 złotych brutto. Właściciel urządzeń nie posiada koncesji na prowadzenie kasyna gry ani zezwolenia na prowadzenie gier na automatach o niskich wygranych, a zainstalowane urządzenia nie posiadają świadectwa rejestracji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00