Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 17 sierpnia 2016 r., sygn. I SA/Po 2146/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ireneusz Fornalik (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Włodzimierz Zygmont Sędzia WSA Karol Pawlicki Protokolant sekr. sąd. Marta Ziewińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 sierpnia 2016 r. sprawy ze skargi [...] Sp. z o.o. [...] na interpretację indywidualną Ministra Finansów działającego przez organ upoważniony Dyrektora Izby Skarbowej w [...] z dnia [...] r. nr [..] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu [...] maja 2015 r. X w [...], zwana dalej także jako wnioskodawca bądź skarżąca, złożyła do Ministra Finansów - organu upoważnionego do wydawania interpretacji - Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu wniosek (uzupełniony pismem z [...] lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przepisów dot. niedostatecznej kapitalizacji.

We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, podlegającą w Polsce obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku dochodowego od całości swoich dochodów (nieograniczony obowiązek podatkowy). Wnioskodawca jest również zarejestrowany w Polsce jako podatnik czynny VAT.

Spółka należy do struktury międzynarodowej grupy kapitałowej, w skład której wchodzą podmioty mające siedzibę w Polsce oraz zagranicą (dalej: "Grupa kapitałowa"). W ramach Grupy kapitałowej, oprócz wnioskodawcy występują następujące kategorie podmiotów:

- Kategoria I - podmioty, które w strukturze Grupy są nadrzędne wobec wnioskodawcy, z uwagi na fakt, że posiadają bezpośrednio lub pośrednio udziały wnioskodawcy (np. spółka- matka, "spółka-babcia" itd.);

- Kategoria II - podmioty, które w strukturze Grupy są podrzędne wobec wnioskodawcy, z uwagi na fakt, że ich udziały Podatnik posiada bezpośrednio lub pośrednio (np. spółka-córka, "spółka-wnuczka" itd.);

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00