Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 lipca 2016 r., sygn. VII SA/Wa 2078/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mariola Kowalska (spr.), , Sędzia WSA Tadeusz Nowak, Sędzia WSA Tomasz Stawecki, Protokolant Ref. staż. Marcin Sieradzki, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 lipca 2016 r. sprawy ze skargi K. S. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania budynku mieszkalnego oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] Wojewoda [...], działając na podstawie art. 138 § 1 ust. 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 267) - po rozpatrzeniu odwołania K. S. od decyzji Prezydenta m. [...] Nr [...] z dnia [...] maja 2015 r., wnoszącej sprzeciw do zgłoszenia zamiaru zmiany sposobu użytkowania budynku mieszkalnego jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej na przedszkole i szkołę, na terenie działki nr ew. [...] z obrębu [...] przy ul. [...] w [...] - utrzymał w mocy decyzję Prezydenta m. [...] z dnia [...] maja 2015 r.

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że w dniu [...] lutego 2015 r. do Urzędu m. [...] wpłynęło zgłoszenie zamiaru zmiany sposobu użytkowania budynku mieszkalnego jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej na przedszkole i szkołę, na terenie działki nr ew. [...] przy ul. [...] w [...]. Wojewoda [...] podniósł, że wobec stwierdzonych braków w przedłożonej przez zgłaszającego dokumentacji, organ I instancji zasadnie, postanowieniem Nr [...] z dnia [...] marca 2015 r., wydanym na podstawie art. 71 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, nałożył na K. S. obowiązek uzupełnienia złożonej dokumentacji, w terminie 14 dni od daty doręczenia postanowienia. Odpowiadając na ww. postanowienie zgłaszający uzupełnił braki dokumentacji określone w pkt 1, 4, 5 i 6 postanowienia. Pomimo upływu terminu zgłaszający nie uzupełnił natomiast złożonego zgłoszenia o braki wskazane w pkt 2 i 3 ww. postanowienia (dotyczące wykazania spełnienia ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu tzw. [...], uchwalonego uchwałą Nr [...] Rady Miasta [...] z dnia [...] lipca 2010 r., w zakresie zapewnienia miejsc postojowych, zgodnie z warunkami określonymi w § 8 pkt 12 planu oraz dotyczące wykazania spełnienia warunków określonych w art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane w zakresie zapewnienia niezbędnych warunków do korzystania z obiektu oświatowego przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich). W ocenie Wojewody [...] w związku z niewykonaniem obowiązków zawartych w pkt 2 i 3 postanowienia z dnia 25 marca 2015 r. decyzja Prezydenta m. [...] z dnia [...] maja 2015 r. jest zgodna z prawem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00